Kategoria

Wyszukiwarka

Region

5 najważniejszych zalet bezramowej zabudowy balkonu

2016-07-26 14:07:43
Bezramowa zabudowa balkonu jest rozwiązaniem, które stwarza wiele korzyści i praktycznych możliwości mieszkańcom, natomiast pod względem estetycznym odpowiada najnowszym trendom aranżacyjnym. Oto najważniejsze zalety, wynikające z jej montażu.
Bezramowa zabudowa balkonu – praktyczne korzyści
Funkcjonalność jest najbardziej cenioną właściwością każdych innowacji wprowadzanych w przestrzeń naszych domów i mieszkań. Wygląd ma znaczenie, ale jeśli nie idzie w parze z praktycznymi udogodnieniami, staje się małowartościowy. Zabudowa balkonu zyskała swoją popularność głównie dzięki korzyściom, które zapewnia. Najważniejsze z nich to:

1. Dodatkowa przestrzeń domowego zacisza
Szczególnie pożądana w przypadku niewielkich metraży, które zmuszają do poszukiwania sprytnych pomysłów na organizację dodatkowego miejsca. Odpowiednio zagospodarowany balkon może posłużyć jako element salonu, w którym ulokujemy stolik i krzesła, przy których cała rodzina w spokoju i ciszy będzie mogła delektować się wspólnymi posiłkami. Piękne widoki oraz ochrona przed wiatrem i deszczem zapewnia dodatkową swobodę i relaks.

2. Mniejszy wysiłek i koszty wkładane w utrzymanie balkonu
Zmienne warunki pogodowe (zimowe mrozy, jesienne deszcze i działanie letnich promieni słonecznych) zmuszają do regularnej konserwacji balkonów, które ulegają postępującemu wyniszczeniu. Bariera ochronna, którą stwarza szczelna zabudowa, zmniejsza koszty przeznaczone na takie działania, ponieważ sprawia, że staja się one zbędne.

3. Ochrona dekoracji balkonowych i izolacja termiczna mieszkania
Zimny deszcz czy porywisty wiatr nie powstrzymają nas przed stylową aranżacją przestrzeni balkonowej. Dzięki zastosowaniu bezramowej zabudowy, możemy na nim ulokować różne instalacje florystyczne, a nawet meble (bez troski o to, że niszczycielska siła warunków atmosferycznych zmusi nas, by na przemian chować je i wystawiać). Dodatkowo ciepło, które zwykle umyka tą drogą na zewnętrz, zostaje skuteczne zatrzymane. Taka termiczna izolacja pozwala zmniejszyć rodzinny budżet przeznaczony na ogrzanie powierzchni mieszkalnej.

4. Łatwość w utrzymaniu czystości
Zabudowa balkonu pozbawiona ram jest tak jednorodną i gładką powierzchnią, że jej czyszczenie nie sprawia najmniejszych trudności. Specyfiki stosowane przy myciu szyb wystarczą, aby nadać jej blasku i uroku na każdy dzień.

Romantyczny design z bezramową zabudową balkonu
Modne aranżacje balkonów czynią z nich miejsca, w których przyjemnie spędza się każdą wolną chwilę (zarówno w pojedynkę, jak w towarzystwie). Bliskość natury, a jednocześnie przytulny charakter domowej przestrzeni sprawiają, że to doskonałe lokum na nastrojowe spotkania czy melancholijne skupienia w celu przemyślenia ważnych spraw.

5. Klimatyczna przestrzeń balkonowa
Zabudowany balkon to doskonałe miejsce na organizację kolacji przy świecach z ukochaną osobą. Bezramowa konstrukcja odsłania piękno gwieździstego nieba, a ochrona z szyb sprawia, że żaden wiatr nie zgasi romantycznie nastrajających świec. Bez obawy możemy także ustawić materac czy inne praktyczne meble, które nie zamokną ani nie przejdą wilgocią w nawet najbardziej zimną i deszczowa porę.

Bezramowa zabudowa balkonu zwiększa przestrzeń mieszkalną, zmniejsza koszty związane z jego utrzymaniem, stanowi skuteczną ochronę dla ulokowanych tam dekoracji, solidną izolację termiczną i jest niezwykle prosta w utrzymaniu czystości. Dodatkowo, umożliwia stworzenie nastrojowego lokum w oparciu o najnowsze trendy stylizacyjne. Wszystkie te cechy przemawiają za jej funkcjonalnością i wyszukanym designem.

Więcej przydatnych informacji o zabudowach balkonów znaleźć można na stronie styl-dom.info
Dodał: Anna Nowakowska