Kategoria

Wyszukiwarka

Region

ASBIS WPROWADZA NA RYNEK POD MARKĄ PRESTIGIO PIERWSZĄ NA ŚWIECIE INTUICYJNĄ KLAWIATURĘ CLICK&TOUCH

2019-06-19 12:03:13
ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor produktów IT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz producent marek własnych Prestigio, Canyon, Perenio oraz Atlantech, planuje wprowadzić na rynek pod marką Prestigio pierwszą na świecie intuicyjną klawiaturę Click&Touch.

Łączy ona w sobie właściwości klasycznej klawiatury, touchpad’a i myszki komputerowej. Dzięki wbudowanym w klawisze czujnikom zapewnia automatyczne i płynne przejście między trybami pisania i sterowania kursorem, bez zmiany położenia dłoni.

 

Spółka planuje rozpoczęcie produkcji klawiatury Prestigio Click&Touch w lipcu tego roku, do sprzedaży trafi ona pod koniec sierpnia. Urządzenie będzie w pierwszej kolejności sprzedawane w krajach WNP i krajach bałtyckich - Białorusi, Rosji, Litwie, Ukrainie, Kazachstanie, Estonii i Łotwie. Do Polski ma trafić w IV kwartale. Do końca roku planowane jest wyprodukowanie około 100 000 tych urządzeń.

 

Klawiatura została opracowana przez spółkę Clevetura LLC, białoruski startup, którego udziałowcem jest Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc oraz założyciel ASBIS Enterprises, Siarhei Kostevicz. Przekształcenie pomysłu w komercyjny produkt zajęło około trzech lat.

 

Nowa klawiatura Click&Touch jest unikalnym i innowacyjnym rozwiązaniem w porównaniu z innymi urządzeniami, takimi jak laptopy lub klawiatury wyposażone w zewnętrzny panel dotykowy. Klawisze reagują na gesty, tak jak touchpad lub mysz, a użytkownicy mogą pisać, przewijać lub przesuwać kursor nie zmieniając położenia dłoni.

 

Przełączanie pomiędzy trybami odbywa się automatycznie, dzięki wbudowanemu mikrokontrolerowi natychmiast rozpoznającemu i przetwarzającemu każde dotknięcie i gest. Użytkownik nie musi myśleć o trybach, ponieważ system rozpoznaje, co robi. Intuicyjna interakcja z urządzeniem i nowe dla użytkownika wrażenia sprawiają, że system jest absolutnie wyjątkowy.

 

Oddzielny panel dotykowy nie jest klawiaturze potrzebny, ponieważ klawisze wypełniają jego funkcje. Wszystko, co musisz zrobić, to przeciągnąć po nich palcami, aby kontrolować kursor lub wykonać inne operacje. Jest to wygodne, funkcjonalne i oszczędza czas, ponieważ nie musisz ciągle zmieniać położenia dłoni. W rzeczywistości klawiatura oferuje całkowicie nowe doświadczenie interakcji z komputerem, ponieważ wszystko odbywa się intuicyjnie”, wyjaśniają współzałożyciele Clevetura, Walentin Sokol i Michaił Krupenkow.

 

Technologia pozwala użytkownikowi przetwarzać wiele jednoczesnych kliknięć, dotknięć i innych gestów. Oznacza to, że można stosować wszystkie typowe formy interakcji, w tym powiększanie i przeciąganie, aby przełączać się między wirtualnymi pulpitami można przewijać dwoma palcami.

 

System może przyspieszyć pracę, zwłaszcza gdy konieczne jest jednoczesne korzystanie z klawiatury i myszy. Wyobraź sobie, że piszesz ważną wiadomość, gdy ktoś dzwoni do Ciebie przez Skype, aby odrzucić połączenie za pomocą myszy lub touchpada, musisz zmienić położenie dłoni, przesunąć kursor, nacisnąć przycisk anulowania i wybrać okno wiadomości. Dzięki Clevetura możesz odrzucić połączenie jednym gestem. Ten sposób interakcji zapewnia płynność, ponieważ pozwala użytkownikom zapomnieć o innych urządzeniach – wszystko odbywa się na tej samej klawiaturze.

 

Od samego początku wierzyłem w siłę tego startupu i perspektywy intuicyjnej klawiatury, ponieważ jest to projekt interesujący i łatwy do skalowania. Bardzo wspieram rozwój tego startupu, ponieważ mam głębokie przekonanie, że w ten sposób promuję nową technologię na globalnym rynku. To urządzenie i technologia wykorzystana przy jego tworzeniu mają ogromny potencjał rynkowy. Wielokrotnie powtarzaliśmy w ASBIS, że pracujemy nad rozbudową naszego portfolio produktów. Klawiatura Click&Touch doskonale pasuje do portfela Prestigio” – powiedział Sergiej Kostewicz, Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc oraz założyciel ASBIS Enterprises.

 

Jednocześnie do klawiatury można podłączyć do pięciu urządzeń wykorzystując trzy kanały Bluetooth, odbiornik USB i kabel typu C. Użytkownik może także zmieniać głośność lub przewijać do przodu i tyłu filmy, przesuwając palec w lewo lub w prawo po klawiszach górnego rzędu. Do zmiany ustawień i aktualizacji urządzenia można użyć aplikacji mobilnej. Klawiatura jest lekka i ergonomiczna, ponieważ posiada rowki w podpórce dłoni.

 

Potencjalnymi nabywcami mogą być użytkownicy rozmiłowani w technologii i właściciele telewizorów smart. Klawiatura może być również wykorzystywana w branży b2b, w szczególności do zarządzania treścią na dużych ekranach podczas prezentacji i wydarzeń edukacyjnych.

 

Zewnętrzna klawiatura to nie jedyne możliwe zastosowanie technologii opracowanej przez Clevetura. Deweloperzy biorą pod uwagę użycie swojej wiedzy i pomysłów w innych urządzeniach, w tym w laptopach.

 

Film promocyjny znajduje się tu:

https://www.youtube.com/watch?v=bR6LS62lYHA&feature=youtu.be

 

 

 

 

Więcej informacji mediom udziela:

Iwona Mojsiuszko

8Sense Public Relations
Tel. +48 502 344 992

E-mail: iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl

Dodał: 8Sense Public Relations