Kategoria

Wyszukiwarka

Region

AXIS Parking Violation Detection – sposób na poprawę bezpieczeństwa w mieście

2019-11-13 12:51:02
Axis Communications wprowadził na rynek rozwiązanie umożliwiające wykrywanie nielegalnego parkowania na ulicach miast i prywatnych parkingach. AXIS Parking Violation Detection to przystępny i skalowalny produkt, który można skonfigurować na potrzeby monitorowania ulicy na całej jej długości.

Axis Communications wprowadził na rynek rozwiązanie umożliwiające wykrywanie nielegalnego parkowania na ulicach miast i prywatnych parkingach. AXIS Parking Violation Detection to przystępny i skalowalny produkt, który można skonfigurować na potrzeby monitorowania ulicy na całej jej długości. Wystarczy wykorzystać większą liczbę kamer, dozorujących poszczególne pasy ruchu na odległość nawet 100 metrów.

Rozwiązanie AXIS Parking Violation Detection może automatycznie wykrywać nieprawidłowości w parkowaniu i wysyłać alarm po każdym wykryciu potencjalnego naruszenia przepisów. Umożliwia to policji lub innym służbom szybkie podejmowanie odpowiednich działań, takich jak odholowanie pojazdu lub wystawienie mandatu.

Dzięki metodzie łączenia obrazów z wielu kamer, łatwiejsza jest identyfikacja uczestników ruchu i potwierdzenie, czy faktycznie doszło do naruszenia przepisów. Ponadto przy użyciu funkcji PTZ operator może przybliżyć obraz i uchwycić niezbędne szczegóły, aby zweryfikować wykroczenie. Dodatkowo, możliwość nałożenia maski prywatności pozwala zaznaczać wybrane obszary danej sceny, na przykład obiekty prywatne, które mają być wyłączone z podglądu i rejestrowania.

Najważniejsze cechy i funkcje:

  • Efektywne wykrywanie nieprawidłowości w parkowaniu
  • Ekonomiczne i skalowalne rozwiązanie
  • Optymalna alokacja zasobów
  • Natychmiastowa reakcja dzięki technologii sztucznej inteligencji

Produkt obsługuje także analizy brzegowe, które znacznie skracają czas przetwarzania danych i zwiększają elastyczność systemu. Ponadto technologia Axis Zipstream zmniejsza zapotrzebowanie na przepustowość i pamięć masową o przynajmniej 50 proc.

Rozwiązanie AXIS Parking Violation Detection jest już dostępne w Europie i Hongkongu.

 

Informacje o Axis Communications

Axis oferuje innowacyjne rozwiązania z zakresu zabezpieczeń, które umożliwiają kształtowanie inteligentniejszego
i bezpieczniejszego świata. Jako światowy lider rynku sieciowych systemów wizyjnych, Axis wyznacza kierunki rozwoju branży przez nieustanne wprowadzanie nowatorskich produktów sieciowych opartych na otwartych platformach oraz zapewnia klientom wartościowe rozwiązania za pośrednictwem globalnej sieci partnerów. Axis prowadzi długofalową współpracę z partnerami, dostarczając im wiedzę oraz przełomowe produkty sieciowe przeznaczone zarówno na istniejące, jak i nowe rynki.  Axis zatrudnia około 3143 dedykowanych pracowników w ponad 50 krajach świata, wspieranych przez sieć ponad  90 000 partnerów. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.axis.com oraz na profilu https://www.facebook.com/AxisCommunicationsPoland

 

 

Dodał: MPR