Kategoria

Wyszukiwarka

Region

AXIS T8129-E Outdoor PoE Extender – wyczekiwana premiera

2018-09-17 10:58:11
Axis poszerza swoją gamę akcesoriów o nowy, super wytrzymały przedłużacz AXIS T8120 PoE Extender. Upraszcza on połączenie i zasilanie zdalnych urządzeń sieciowych Axis Communications oraz umożliwia podłączenie kabla zasilającego do kamer sieciowych Ethernet, a także innych urządzeń sieciowych pozostających w zasięgu kilkuset metrów.

Firma Axis, znana ze swoich niestandardowych rozwiązań, wprowadza na rynek niezwykle praktyczne akcesorium, dzięki któremu będzie możliwa instalacja urządzeń Axis w jeszcze większej odległości niż standardowe 100 m. AXIS T8129-E Outdoor PoE Extender to wytrzymały przedłużacz, który nie wymaga dodatkowego zasilania, a podłączona kamera sieciowa jest zasilana przez jeden przełącznik PoE lub midspan. Urządzenie doskonale sprawdza się w każdej aurze, jest odporne na deszcz i kurz oraz wysokie amplitudy temperatury od -40 do +60 stopni Celsjusza. W każdych warunkach pogodowych utrzymuje stałą, pełną wydajność. Z powodzeniem może być instalowane wewnątrz, jak i na zewnątrz. AXIS T8129-E uzupełnia szeroką gamę produktów Axis dzięki kompatybilności ze standardem zasilania IEEE 802.3af, IEEE 802.3at oraz Axis 60 W High PoE,  obsługując kamery, które zostały zainstalowane w odległości przekraczającej 100 m bez potrzeby inwestowania w kosztowną infrastrukturę.

Połączenie Ethernet i Power over Ethernet (PoE) ograniczają maksymalną długość kabla do 100 m. W takich sytuacjach stosuje się inny przełącznik lub router, które jednak potrzebują zewnętrznego źródła zasilania.
Z pomocą przychodzi sprytne urządzenie, jakim jest AXIS T8129 PoE Extender-E, który instaluje się jako łącznik między kablami bez konieczności stosowania zewnętrznego zasilacza. Oferuje dwa porty Ethernet, które są automatycznie konfigurowane pod kątem pełnej przepustowości sieci w połączeniu duplex lub crossover. Zasięg uzależniony jest od wymaganej mocy. W zależności od zasilacza midspan i typu kamery można zbudować połączenie na długości 200-400 metrów. Dla przykładu 25-watowa kopułkowa kamera PTZ może być umieszczona w odległości 200 m przy wykorzystaniu jednego przedłużacza AXIS T8129-E. Jeśli natomiast chcemy zainstalować kamerę na dystansie 400 m, posiłkujemy się trzema przedłużaczami, po jednym na każde 100 m.

Przedłużacz jest kompatybilny ze wszystkimi kamerami sieciowymi Axis i urządzeniami IP z obsługą PoE, zasięg transmisji zależy od wymaganej wydajności. AXIS T8129 PoE Extender-E nie potrzebuje dodatkowej mocy, ponieważ pobiera ją bezpośrednio z kabla LAN poprzez PoE lub hub sieci midspan. Nowe urządzenie jest dostępne na rynku od września 2018 roku za pośrednictwem kanałów dystrybucyjnych Axis.

 

Dodatkowe informacje o firmie Axis Communications:

Marek Pavlica, Regional Communications Specialist Eastern Europe, Axis Communications

Telefon: + 42 0 734 319 237, E-mail: marek.pavlica@axis.com

Irmina Dzyr-Rainka, Senior Account Manager, PRIMUM Public Relations

Telefon:+ 48 22 728 313 510, E-mail: i.dzyr-rainka@primum.pl

 

Informacje o Axis Communications

Axis oferuje innowacyjne rozwiązania z zakresu zabezpieczeń, które umożliwiają kształtowanie inteligentniejszego i bezpieczniejszego świata. Jako światowy lider rynku sieciowych systemów wizyjnych, Axis wyznacza kierunki rozwoju branży przez nieustanne wprowadzanie nowatorskich produktów sieciowych opartych na otwartych platformach oraz zapewnia klientom wartościowe rozwiązania za pośrednictwem globalnej sieci partnerów. Axis prowadzi długofalową współpracę z partnerami zapewniając im wiedzę oraz przełomowe produkty sieciowe przeznaczone zarówno na istniejące, jak i nowe rynki.  Axis zatrudnia około 2600 dedykowanych pracowników w ponad 50 krajach świata, wspieranych przez sieć ponad  90 000 partnerów. Firma została założona w 1986 roku i jest notowana na sztokholmskiej giełdzie NASDAQ pod symbolem AXIS. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.axis.com.

Kategorie: Logistyka, Usługi
Dodał: PRIMUM PR