Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Aktualizacja Czerwiec 2018 systemu diagnostycznego CDIF/3

2018-06-08 13:45:00
Ostatni miesiąc upłynął pod znakiem dynamicznego rozwoju oprogramowania CDIF/3. Nie zwalniamy tempa i w ciągu miesiąca zostanie wydana kolejna aktualizacja. Wkrótce również do sprzedaży trafi najnowszy produkt z rodziny CDIF/3 – NEX. Pełna lista zmian jest dostępna na www.cdif3.com, poniżej znajduje się jej skrócona wersja:

Alfa Romeo - w modelu Giulia (2015) do obsługi wprowadzonych zostało 9 nowych sterowników, uzupełnionych głównie o identyfikacje oraz odczyt kodów usterek.

BMW - na liście obsługiwanych pojazdów pojawił się model: X1 – F48, produkowany od 2015 roku.

Model został wyposażony w szereg sterowników, w tym silniki: xDrive20d B47C20 oraz xDrive20i B48A20. W Serii 3 - E46 wprowadzony został wybór uproszczony mający na celu ułatwienie wyboru odpowiedniego sterownika.
W kolejnych aktualizacjach wzbogacone zostaną o tę funkcję kolejne modele BMW.

Chevrolet - na liście obsługiwanych pojazdów pojawił się nowy model: Malibu, produkowany od 2012 roku.

Model został wyposażony w sterowniki uzupełnione o funkcje identyfikacji, odczytu kodów usterek, parametrów oraz aktywacje i adaptacje.

Citroen - dzięki współpracy z użytkownikami uzupełniliśmy i usprawniliśmy sterowniki w tej marce, m.in. w modelu C3 usprawniono identyfikację i kasowanie kodów usterek w silnikach. W modelu DS3 na liście obsługiwanych pojawił się sterownik centralnego systemu elektrycznego. Model Xsara Picasso uzupełniony został o brakujące sterowniki silników benzynowych.

Fiat - dzięki współpracy z użytkownikami do modelu 500X dodano do obsługi nową wersję sterownika silnika oraz dotykowy system sygnalizacji zwrotnej układu utrzymania pasa ruchu. Model Ducato III FL wzbogacił się o nowy sterownik silnika, uzupełniony o funkcje: odczytu parametrów, odczytu kodów usterek, aktywacje, adaptacje i kodowania. W modelu Scudo II do obsługi dodany został sterownik silnika Delphi DCM3.5 BR2 CF5, uzupełniony o wszystkie dostępne funkcje.

Infiniti - na liście obsługiwanych pojazdów pojawił się nowy model: Q50, produkowany od 2013 roku.

Model ten obsługuje również napędy hybrydowe. Sterowniki w tym modelu uzupełnione zostały o funkcje identyfikacji oraz odczytu kodów usterek.

Iveco - na liście obsługiwanych pojazdów pojawił się nowy model: Daily VI, produkowany od 2014 roku.

Model został wyposażony w szereg sterowników. Do sterowników silnika w tym modelu zostały dodane funkcje identyfikacji, odczytu kodów usterek, parametrów oraz aktywacje i adaptacje.

Jeep - na liście obsługiwanych pojazdów pojawił się nowy model: Cherokee (KL), produkowany od 2014 roku.

Model wyposażony został w listę 10 sterowników, uzupełnionych głównie o identyfikacje oraz odczyt kodów usterek.

Lancia - model Thema (2011-2015) wzbogacił się o sterownik układu napędowego.

Mercedes - model M-Klasse W164 jest kolejnym modelem w grupie Mercedes, w którym wprowadzony został system skanowania oraz wyboru uproszczonego. Dodatkowo wszystkie sterowniki zostały uzupełnione i wzbogacone o nowe funkcje.

Nissan - w modelach Almera N16 i Primera P12 został dodany nowy sterownik ABS.

Opel - na liście obsługiwanych pojazdów pojawił się nowy model: Movano B, produkowany od roku 2010, obsługujący 12 sterowników. Dodatkowo w tym modelu wprowadzony został wybór uproszczony oraz funkcja skanowania.

Renault/Dacia - dzięki współpracy z użytkownikami we flagowych modelach, takich jak: Clio III, Espace IV, Kangoo II oraz Twingo II zostały dodane nowe sterowniki, a obecne ulepszone o dodatkowe funkcje.

Toyota - w autach produkowanych po 2008 roku usprawnione zostało skanowanie, na liście skanowania pojawiły się m.in. sterowniki: akumulator w pojeździe hybrydowym, układ hybrydowy oraz czujnik deszczu.

 VAG - Sterowniki w tej grupie zostały uzupełnione o brakujące opisy kodów usterek.

 Volvo - na liście obsługiwanych w modelach: S80 II, V40 II, V60 pojawiły się brakujące sterowniki, w tym dodano obsługę modelu V60 z napędem hybrydowym.

Dodał: Axes System