Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Atrakcje Zalewu Szczecińskiego

2016-04-12 11:41:24
Zalew Szczeciński jest zatoką Morza Bałtyckiego. Jest największym wodnym zbiornikiem Polski. Na jego obszarze znajduje się Woliński Park Narodowy. Niesamowite klifowe wybrzeże i malownicza delta Świny, przyciągają mnóstwo turystów z całego świata.

Zalew Szczeciński jest idealnym miejscem na rejsy, zarówno te krótkie, jak i te dłuższe, głównie ze względu na stosunkowo małą głębokość – średnio 4 m. Należy jednak uważać na przybrzeżne mielizny, często opadające nawet do 6 m. Największą chyba atrakcją wodną Zalewu Szczecińskiego jest czarter łodzi motorowych. Można tutaj wynająć łódź bez posiadania patentu żeglarskiego. Oferta taka jest bardzo atrakcyjna dla osób czy całych rodzin, chcących ciekawie i aktywnie spędzić urlop. Korzystają z niej również osoby, kochające wędkowanie. Dla wędkarzy, Zalew Szczeciński to prawdziwy raj na ziemi.

Atrakcjami Zalewu Szczecińskiego jest bliskie sąsiedztwo dużych i znanych miast. Jednym z nich jest Świnoujście, uzdrowisko położone nad Bałtykiem, z wieloma ciekawymi i godnymi odwiedzenia zabytkami. Innym znanym miastem są Międzyzdroje. Najbardziej słynna jest tutaj aleja gwiazd, na której zobaczyć można ponad 100 odcisków dłoni sławnych artystów i osobowości ze świata show-biznesu. Ponadto, niesłabnącą sławą cieszy się najdłuższe w Polsce molo, które co dzień przemierza setki zakochanych par i ciekawych świata turystów.

Zalew Szczeciński najbardziej jednak kojarzy się ze Szczecinem, pięknym miastem z mnóstwem zabytków, bogato rozwiniętym życiem kulturalnym. Szczecin jest miastem portowym, toteż będąc tutaj, możemy niejednokrotnie podziwiać ogromne statki, dobijające do portu. W połączeniu z szumem wody i zachodzącym na horyzoncie słońcem, możemy podziwiać niepowtarzalny krajobraz, pozostający w sercu na całe życie.

Zalew Szczeciński to miejsce idealne na urlop, nie tylko wakacyjny. O każdej porze roku ma swój niepowtarzalny urok. Latem, okoliczne kąpieliska pękają w szwach. Piaszczyste plaże, morska woda przyciągają turystów z całej Polski i nie tylko. Oprócz wynajęcia jachtu, można też wypożyczyć inny sprzęt wodny, taki jak rowerki wodne czy kajaki. Zalew to również świetne miejsce na biwakowanie i kemping. Słowem – dla każdego coś dobrego!

Kategorie: Turystyka
Dodał: Daniel Baltimowski