Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Bardzo dobry początek roku na Mintos

2019-03-29 17:03:22
Mintos, globalna platforma do inwestowania w pożyczki, kontynuuje rozwój swoich operacji w Polsce. Od początku roku do platformy dołączyło 1 700 polskich inwestorów, co oznacza, że obecnie jest ich 8 000. Polska jest jednym z wciąż rosnących krajów na tym rynku.

Bardzo dobry początek roku na Mintos – już 8 tys. polskich inwestorów zarejestrowanych na platformie, liczba inwestorów ogółem na Mintos przekroczyła 124 tys.

Mintos, globalna platforma do inwestowania w pożyczki, kontynuuje rozwój swoich operacji w Polsce. Od początku roku do platformy dołączyło 1 700 polskich inwestorów, co oznacza, że obecnie jest ich 8 000. Polska jest jednym z wciąż rosnących krajów na tym rynku. Mintos znany jest już w ponad 70 krajach na całym świecie, a liczba wszystkich inwestorów zarejestrowanych na Mintos przekroczyła już 124 tys.

Łączna kwota zainwestowanych poprzez Mintos środków przekroczyła już 1,9 mld euro i stale dynamicznie rośnie. Od początku działalności Mintos, inwestorzy zarobili już na rynku ponad 38 milionów euro w postaci zysków z inwestycji w pożyczki udzielane klientom biznesowym i indywidualnym, które są wprowadzane na rynek przez kilkadziesiąt zweryfikowanych firm pożyczkowych z całego świata.

  

Mintos to rynek, który z jednej strony zapewnia atrakcyjne finansowanie firmom pożyczkowym, z drugiej jest doskonałym narzędziem dywersyfikacji portfela inwestycyjnego dla inwestorów. Zależy nam, żeby polscy inwestorzy mieli dostęp do dużej liczby inwestycji w PLN, czyli w walucie, w której zarabiają. Dlatego wciąż pracujemy nad dołączaniem do platformy kolejnych instytucji pozabankowych. Kilka z nich przechodzi obecnie proces due-diligence, który jest obowiązkowy dla każdej firmy chcącej z nami współpracować. Bezpieczeństwo danych inwestorów i ich inwestycji na rynku jest jednym z naszych priorytetów. Opracowaliśmy bardzo szczegółowy proces due-dilligence, który jest obowiązkowy dla każdej firmy dołączającej do platformy. Mam nadzieję, że niedługo poinformujemy o kolejnych polskich instytucjach dołączających do Mintos” - powiedział Maciej Hełmecki, Dyrektor Sprzedaży Mintos w Polsce.

 

Jesteśmy wdzięczni za zaufanie polskich inwestorów, których jest już na naszym rynku 8 tys., a ich grono wciąż rośnie. Polska jest dla nas jednym ze strategicznych krajów, a polscy inwestorzy mają szereg udogodnień, dzięki którym łatwo i sprawnie mogą inwestować swoje oszczędności. Mintos to rynek, który dynamicznie rozwija się, dlatego wciąż pracujemy nad powiększeniem oferty oraz zwiększeniem komfortu osób inwestujących. Jako Fintech szybko rozwijamy się wraz z rynkiem, dlatego w tym roku wprowadzimy kolejne udogodnienia, z których w pełni będą mogli skorzystać też polscy inwestorzy” – powiedział Martins Sulte współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający Mintos.

   

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O MINTOS

 

 Mintos to fintechowy start-up, który działa jako globalna platforma do inwestowania w pożyczki. Spółka oferuje inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału. Na rynku Mintos inwestorzy mogą bez opłat inwestować w różne pożyczki udzielone przez pozabankowe instytucje pożyczkowe. Użytkownicy rynku Mintos mogą inwestować w różnych walutach, zaczynając od małych kwot. Natomiast firmy pożyczkowe, dzięki dołączeniu do rynku Mintos, mogą skorzystać z tego modelu rynkowego w celu finansowania swoich pożyczek.

 

Mintos został założony w 2014 r. na Łotwie i od początku swojej działalności, czyli od początku 2015 r., dynamicznie rozwija się. Obecnie Spółka posiada ponad 124 000 zarejestrowanych inwestorów z ponad 70 krajów z całego świata. Łączna kwota zainwestowanych poprzez Mintos środków w pożyczki wynosi ponad 1,9 mld euro. Średnia roczna stopa zwrotu netto z zainwestowanych środków to 11,7%.

 

Mintos jest laureatem wielu międzynarodowych nagród w tym: „Most Influencial Startup” w 2018 roku przyznany podczas Spanish FinTech Awards, „People’s Choice Award” AltFi (nagroda przyznana spółce już trzykrotnie – 2019, 2018, 2017), drugie miejsce w kategorii „Alternative Finance Platform of the Year (Europe)” AltFi (2016 r.).

 

Mintos posiada trzy biura na świecie: w Rydze (Łotwa), w Warszawie (Polska) oraz w Mexico City (Meksyk). Zatrudnia obecnie 60 osób. 

 

Więcej informacji o Mintos: www.mintos.com/pl/

 


Dodał: 8Sense Public Relations