Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Bezobsługowy parking RFID

2017-05-12 14:57:13
W dobie wzmożonej liczby samochodów ruch na parkingach musi odbywać się płynnie, a koszty utrzymania parkingów powinny być niskie. By spełnić te warunki, niezbędne jest odpowiednie zarządzanie parkingami i nowoczesna automatyka parkingowa, o czym doskonale wiedzą inżynierowie z firmy PWSK wychodząc temu naprzeciw.

Rewolucja w dostępie do firmowych parkingów. 

Wykorzystując technologię RFID inżynierom z gliwickiej firmy PWSK udałosięopracować innowacyjny i kompleksowy system zbliżeniowy, który pomaga wygodnie i bezpiecznie usprawniać i kontrolować ruch pojazdów w obszarach zamkniętych. Elektroniczny System Obsługi Parkingu RFID i kontroli dostępu, bo o nim mowa, zrewolucjonizował tym samym zarządzanie firmowymi parkingami. W efekcie zatorowane lub blokowane przez nieuprawnionych użytkowników parkingi w zakładach przemysłowych, firmach, czy zajezdniach to już przeszłość. 

RFID – to proste 

Dzięki falom radiowym i za pomocą niewielkiej etykiety RFID UHF naklejanej na przednią szybę pojazdów oraz zlokalizowanemu przy szlabanie parkingowym czytnikowi RFID, nadjeżdżający samochód rozpoznawany jest z dużej odległości. Podniesiony szlaban, bądź otwarta brama czeka już na zbliżający się pojazd. Wjazd i wyjazd z firmowego parkingu odbywa się w sposób całkowicie płynny, zapewniając dużo większą przepustowość. Przekłada się to w bezpośredni sposób na płynność i wygodę wykorzystywania parkingu. 

Pełna kontrola wjazdów i wyjazdów

Elektroniczny System Obsługi Parkingu sprawnie kontroluje dostęp do zamkniętego i chronionego terenu firmy, automatycznie rejestrując wszystkie wjazdy i wyjazdy. Prowadzi dokumentację wszystkich zdarzeń. Tak profesjonalnie przygotowany system parkingowy doskonale radzi sobie zarówno z kontrolą parkingów mniejszych firm, jak i dużych zakładów przemysłowych, zajezdni autobusowych czy firm logistycznych. W tego typu placówkach, z uwagi na ich specyficzny charakter, kwestia rejestracji i monitorowania ruchu wydaje się być szczególnie istotna. System RFID przychodzi tu z wymierną pomocą sprawiając, że automatyczne szlabany działają sprawnie i bezobsługowo.

Bezobsługowy dostęp

Centralka sterująca pełni funkcję portiera. To ona przechowuje wszystkie uprawnione kody pojazdów i rejestruje zdarzenia związane z dostępem do parkingu. Dołączone do systemu oprogramowanie zawiera historię zarejestrowanych w centrali parkingowej wjazdów i wyjazdów, co pozwala na analizę np. czasu przebywania na parkingu poszczególnych pojazdów. 

Oszczędność czasu i pieniędzy 

TagiRFID są znacznie tańsze od pilotów radiowych i nie wymagają wymiany baterii. System działa automatycznie, bez udziału pracownika, przez cały rok i niezależnie od pogody. Automatyczny System Obsługi Parkingupomaga więc maksymalnie zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze (nie ma potrzeby zatrudniania portiera). Na tym rozwiązaniu korzystają wszyscy. Zarządcy parkingów otrzymują system całkowicie zautomatyzowany i bezobsługowy, a użytkownicy mają możliwość komfortowego parkowania. 

Sprawdzone w praktyce 

Skuteczność i prostotę kontroli dostępu doceniło już wielu instalatorów systemów parkingowych poprawiając komfort korzystania z parkingów.

Jacek Krywult, właściciel firmy PWSK podkreśla, że instalatorzy doskonale wiedzą jakie korzyści daje otwieranie zdalne szlabanów „Proponowane przez nas urządzenia sterujące są bezawaryjne, gwarantują łatwość montażu, trwałość i bezkonkurencyjną cenę. Sprawnie działający system zapewnia dopływ nowych klientów. Dodatkowo nasi inżynierowie dostarczają potrzebną wiedzę  know-how i wsparcie techniczne zarówno przed sprzedażą, jak i podczas całego okresu eksploatacji” - mówi.

Dodał: PWSK Systemy RFID