Kategoria

Wyszukiwarka

Region

CEO firmy Waymo głównym mówcą na CES 2019. Na konferencji Leaders in Technology Dinner przedstawi przyszłość mobilności i globalnego transportu

2018-11-23 15:02:38
Consumer Technology Association (CTA) ogłosiło, że dyrektor generalny Waymo, John Krafcik, wystąpi na konferencji CES® 2019 Leaders in Technology (LIT). 9 stycznia 2019r. Krafcik dołączy do Liz Claman z firmy FOX Business Network, aby omówić najnowsze aplikacje do pojazdów autonomicznych i przyszłość mobilności.

"John rewolucjonizuje branżę transportową poprzez innowacyjne rozwiązania w zakresie autonomicznych pojazdów, zwiększając niezawodność i bezpieczeństwo naszych samochodów, dróg oraz miast" - powiedział Gary Shapiro, prezes i dyrektor generalny CTA. "Ambicją Johna i jego zespołu jest zapewnienie niedrogiego i zrównoważonego transportu dla mieszkańców całego globu i tym samym zwiększenie dostępu do szkół i miejsc pracy, a w efekcie poprawa jakości życia. Cieszymy się, że przyjął nasze zaproszenie do tegorocznej edycji Leaders in Technology Dinner.”

John Krafcik jest dyrektorem generalnym Waymo, firmy zajmującej się technologiami samojezdnymi, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz łatwości przemieszczania ludzi i rzeczy. Pod kierownictwem Johna autorski projekt samochodu Google przeistoczył się w Waymo, niezależną firmę należącą do Alphabet Inc. Od tego czasu w Waymo przetestowano pierwszą na świecie flotę pojazdów autonomicznych na drogach publicznych, które bez człowieka za kierownicą przejechały 10 milionów kilometrów. Przy okazji Waymo nawiązała współpracę m.in. z takimi firmami jak Jaguar Land Rover, Fiat Chrysler Automobiles, Lyft, Avis, AutoNation. Waymo przetestowała swoją technologię w ponad 25 miastach USA i rozwija autonomiczną sieć rajdową w Phoenix, Arizonie. Przed rozpoczęciem pracy w Waymo, John był prezesem i dyrektorem generalnym Hyundai Motor America, a także głównym inżynierem Ford for Expedition.

Warto dodać, że właśnie dzięki firmom biorącym udział w konferencji Leaders in Technology Dinner można podczas CES poznać ofertę 4500 wystawców i zobaczyć z bliska tysiące nowych produktów amerykańskiego przemysłu elektroniki użytkowej wartego obecnie 377 miliardów dolarów. Program konferencji Leaders in Technology Dinner zapewnia solidny wgląd w ten rynek, tak aby ułatwić urzędnikom ocenę polityk federalnych, które mają wpływ na wspomniany przemysł. Krafcik dołącza do grona wpływowych liderów technologii, którzy wzięli udział w poprzednich edycjach Leaders in Technology Dinner. Wśród nich warto wymienić Johna Zimmera, współzałożyciela i prezesa Lyft; Jamesa Parka, dyrektora generalnego i współzałożyciela Fitbit; a także Nicka Woodmana, założyciela
i dyrektora generalnego GoPro.

Informacje o CES:

Targi CES to miejsce spotkań wszystkich zainteresowanych przyszłością rynku elektroniki użytkowej prezentujące technologie z każdej dużej branży, podzielone na 20 kategorii produktowych. Od ponad 50 lat Targi są poligonem doświadczalnym dla wynalazców i twórców przełomowych technologii - światową areną, dzięki której na rynek trafiają innowacje jutra. Jako największe wydarzenie na rynku, CES prezentuje branżę we wszystkich jej odsłonach. W targach bierze udział 4500 wystawców prezentujących swoją ofertę na 255 tys. metrów kwadratowych powierzchni wystawowej. CES zapewnia dostęp do najnowszych technologii transformacyjnych, takich jak łączność 5G, sztuczna inteligencja, rozszerzona i wirtualna rzeczywistość, inteligentny dom, inteligentne miasta, technologia sportowa, uczenie maszynowe i wiele innych. Inicjatorem i organizatorem targów CES, na których spotykają się najwięksi światowi wizjonerzy i liderzy biznesu oraz poruszane są najważniejsze dla branży tematy, jest organizacja Consumer Technology Association (CTA) – wcześniej Consumer Electronics Association (CEA), która reprezentuje amerykański przemysł elektroniki użytkowej warty ponad 285 mld USD. Więcej informacji o CES na stronie www.CESweb.org oraz w mediach społecznościowych. .

Targi CES 2019 odbędą się w dniach 8-11 stycznia 2019 r. w Las Vegas, w Nevadzie.

 

Dodatkowe informacje:

Irmina Dzyr-Rainka, PRIMUM Public Relations, + 48 22 690 67 48, i.dzyr-rainka@primum.pl

Kategorie: Usługi
Dodał: PRIMUM PR