Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Catvertiser z nową funkcją

2017-09-27 10:18:31
Catvertiser – polska platforma do optymalizacji kampanii reklamowych na Facebooku - wprowadza nowe udogodnienie. Do kluczowych funkcji narzędzia dołącza Lynx. Jakie możliwości idą w parze z jej powstaniem?

Czym jest Lynx?

Lynx to nowy mechanizm utworzony w związku z ostatnimi zmianami na Facebooku dotyczącymi publikacji postu z linkiem. Na ten moment, po pobraniu danych nt. docelowego adresu url, Facebook nie pozwala na edycję nagłówka, opisu linku oraz zmianę grafiki. Lynx tworzy alternatywny adres url który nie tylko przywraca tę możliwość, ale dodatkowo daje możliwość wybrania piksela Facebook’a oraz stworzenie niestandardowej grupy odbiorców na podstawie odwiedzin w tym adresie.

Jak to działa?

Po zalogowaniu na swoją stronę wystarczy wejść w zakładkę „Stwórz post” i nanieść wszystkie niezbędne informacje, w tym docelowy adres url, a następnie zaznaczyć checkbox „Użyj Lynx”Od razu można zauważyć, że pola które były wcześniej wyszarzane tj. „Nagłówek” czy „Opis linku”, są teraz edytowalne. Przy wybranym checkboxie wyświetlił się alternatywny adres url, który będzie widoczny w poście, a po kliknięciu w który nastąpi przekierowanie do docelowego adresu podanego w polu „Link”. Pojawił się również checkbox „Dodaj piksel Facebook’a”, po wybraniu którego można śledzić wizyty na stronie.

Kolejną możliwością jest wybranie checkboxa „Stworzenie niestandardowej grupy odbiorców”. Funkcja ta pozwala na tworzenie grupy targetowej na podstawie odwiedzin w adresie Lynx. Co to oznacza? Lynx zapamiętuje dane z profili użytkowników Facebooka, którzy kliknęli w link. Następnie, po określonym przez nas czasie, tworzy grupę najbliższą profilom osób, które kliknęły w reklamę, przy czym aby grupa została utworzona musi kliknąć minimum 20 unikalnych użytkowników. Co ważne, aby dane zostały zapamiętane nie trzeba kliknąć w link bezpośrednio na Facebooku. Może on zostać przesłany mailem, udostępniony na stronie, wysłany komunikatorem czy użyty w innych platformach reklamowych, jak np. AdWords. Catvertiser będzie zbierał dane każdego użytkownika, który podczas klikania w link był zalogowany w przeglądarce na swój profil na Facebooku i na bazie tych profili stworzy Custom Audience. Ostatnim usprawnieniem jest możliwość planowania konkretnej daty oraz godziny publikacji posta.

Zarządzanie Lynx’em

Catvertiser umożliwia również zarządzaniem adresami Lynx przy pomocy Lynx Manager’a. Znajduje się tam każdy utworzony adres Lynx z zaznaczeniem czy został dodany Piksel, grupa docelowa, ile było wizyt oraz kiedy nastąpiła ostatnia. Dodatkowo, można w łatwy sposób dodawać nową grupę docelową do istniejącego adresu url, usuwać zarówno Linki jak i grupy docelowe oraz tworzyć nowe adresy z poziomu Lynx.

Źródło: Catvertiser

www.catvertiser.com

Catvertiser to narzędzie optymalizujące kampanie reklamowe na Facebooku. Dzięki takim funkcjonalnościom jak: kampanie w modelu CPA, zaawansowana promocja postów czy integracja z Google Analytics, stanowi on świetną alternatywę dla standardowych narzędzi reklamowych Facebooka. Klientami platformy są domy mediowe, agencje social media i reklamowe oraz marki z Polski, Europy, Azji oraz obu Ameryk, które cenią polską platformę za możliwość szybkiej i przejrzystej optymalizacji efektów kampanii i zmniejszanie jej kosztów. Catvertiser jest jedną z 24 spółek wspieranych przez fundusz venture capital KnowledgeHub.

Dodał: KnowledgeHub