Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Ceny mieszkań w Warszawie idą w górę. Czy można jeszcze kupić własne lokum w atrakcyjnej cenie?

2018-11-06 10:50:22
W ciągu ostatniego roku, ceny mieszkań w największych polskich miastach wzrosły o 4,3 proc. W Warszawie osiągnęły poziom najwyższy od 2011 roku. Na stołecznym rynku średnia cena metra kwadratowego w stolicy przekroczyła 8 tysięcy złotych. Czy nadal można zakupić w Warszawie nowe mieszkanie na własność w przystępnej cenie?
W ubiegłym roku w stolicy deweloperzy wprowadzili do sprzedaży o jedną czwartą więcej mieszkań niż w 2016 r., popyt jest jednak tak duży, że na wszystkie znaleźli się chętni. Bez wątpienia Warszawa jest rynkiem najbardziej interesującym, a przez to najdroższym. W ciągu ostatniego roku średnia cena metra kwadratowego mieszkania sprzedanego w Warszawie wzrosła o ponad 9 proc., przekraczając 8 tys. zł, po raz pierwszy od lutego 2011 roku1. W rezultacie w II kwartale 2018 roku sprzedano o ponad 5 proc. lokali mniej, niż w porównywalnym okresie ubiegłego roku. To efekt rosnących kosztów budowy i cen działek oraz ograniczenia podaży nowych mieszkań. To spowodowało, że część potencjalnych kupców uznała, że ceny mieszkań niedługo spadną i odłożyła zakup mieszkania na „potem”.

 

Tanie mieszkania  w Nexity

Stołeczni deweloperzy dostosowują swoje oferty do zmieniających się warunków i chwilowego wyhamowania rynku. Jedną z takich spółek jest Nexity, która konsekwentnie oferuje mieszkania przystępne cenowo oraz w standardzie nie odbiegającym od konkurencji. Deweloper rusza właśnie ze sprzedażą III etapu inwestycji NextUrsus, przy ul. Posag 7 Panien 16. Podczas dwudniowych Dni Otwartych, które odbędą się w dniach 9 -10 listopada 2018 roku, będzie można kupić mieszkanie w specjalnej cenie, znacząco niższej od standardowej warszawskiej stawki, czyli już od 6050 zł/mkw. Oznacza to, że kawalerkę będzie można nabyć już od 203 tys. zł, natomiast 2-pokojowe mieszkanie będzie dostępne od 246 tys. zł. Lokum 3- pokojowe deweloper oferuje już od 366 tys. zł. Osoby, które chcą zostać właścicielami takiego lokalu na osiedlu NextUrsus III, powinny już teraz wybrać się do Biura Sprzedaży i wybrać mieszkanie, po to, by podczas Dni Otwartych kupić je w atrakcyjnej cenie. To jednak nie koniec nowości. Osoby zainteresowane kupnem lokum w pobliżu największego miasteczka biurowego stolicy, będą miały ku temu okazję w dniach 16-17 listopada, od godz. 10.00. Wówczas Nexity rozpocznie sprzedaż lokali z III etapu inwestycji LifeTown, przy ul. Kłobuckiej 6. Kawalerkę będzie można nabyć już za 253 tys. złotych, 2-pokojowe lokum będzie dostępne od 302 tys. zł., natomiast 3-pokojowe od 386 tys. złotych.

 

Kupując mieszkanie w NextUrsus, czy LifeTown przyszli mieszkańcy decydują się nie tylko relatywnie tanie lokum, ale też na dodatkowe funkcjonalności, tj. wygodny dojazd do pracy czy centrum Warszawy. Warto zajrzeć do Biura Sprzedaży podczas Dni Otwartych, które odbędą się na terenie wspomnianych inwestycji i samemu sprawdzić dostępną ofertę – zachęca, p. Piotr Zagórski, Marketing Manager, Nexity Polska.

 

Firma Nexity jest obecna na polskim rynku nieruchomości mieszkaniowych od 5 lat. Obecne realizuje kilka projektów deweloperskich w Warszawie: NextUrsus (www.nextursus.pl) przy ul. Posag 7 Panien 16, MYBemowo 3 (www.mybemowo.pl) przy ul. Batalionów Chłopskich 79, SkyLife (www.skylife.pl) przy ul. Jana Kazimierza 33 oraz LifeTown (www.lifetown.pl) przy ul. Kłobuckiej 6.

 

O Nexity:

Grupa Nexity to czołowy dostawca kompleksowych usług na rynku nieruchomości we Francji. Oferuje szeroki zakres doradztwa i ekspertyz, produktów, świadczeń oraz rozwiązań. Od ponad 40 lat buduje i zarządzanie ruchomościami mieszkaniowymi i komercyjnymi we Francji, a także na a terenie innych krajów Europy, m.in. Włoch, Szwajcarii, Belgii i Hiszpanii. Spółka obecna jest na polskim rynku nieruchomości od 2013 roku.

Dodał: M&CC