Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Charakterystyka urządzeń wielofunkcyjnych MFP

2017-10-19 15:18:25
Urządzenia wielofunkcyjne MFP mieszczą w sobie wiele przydatnych funkcji w jednej, niewielkiej obudowie. Coraz częściej w sprzedaży można znaleźć urządzenia dostępne już za niewiele więcej niż ponad 100 złotych. Z tego powodu chętnie sięgają po nie nie tylko klienci firmowi czy punkty ksero, ale i użytkownicy domowi.

Jak działają urządzenia wielofunkcyjne MFP

Na urządzenie wielofunkcyjne MFP składają się głównie: podajnik dokumentów, skaner, moduł druku dwustronnego, Wi-Fi, atrament, głowica drukująca i ekran kontrolny. Drukowanie obywa się zwykle w technologii atramentowej na: fotopapierze, płytach optycznych, pocztówkach lub też foliach. Najczęściej wykorzystywanymi technikami skanowania są natomiast: skanowanie przy użyciu sensora CCD (gwarantującego dobrą jakość obrazu i wysoką głębię ostrości) bądź CIS (który z kolei zapewnia niewielkie zużycie energii i brak utraty jakości wskutek rozregulowania). 

Funkcje urządzeń MFP

Za pomocą urządzeń wielofunkcyjnych MFP możliwe są przede wszystkim: drukowanie, przy użyciu drukarki atramentowej, laserowej czy też tzw. drukarki LED, oraz skanowanie. Większość urządzeń ma wbudowany skaner płaski. Na szybie można kłaść nie tylko pojedyncze kartki albo zdjęcia, ale także czasopisma oraz książki, a następnie przenosić je do komputera. Poza tym urządzenia MFP umożliwiają także kopiowanie i faksowanie. Niektóre z nich wyposażone są w czytniki kart pamięci, co pozwala na bezpośrednie drukowanie i skanowanie, bez korzystania z komputera. 

Urządzenia MFP w Twojej firmie!

Szukając odpowiedniego urządzenia wielofunkcyjnego renomowanej marki, warto zajrzeć na stronę http://www.kserkop.com/, gdzie można zakupić sprzęt, dostosowany do indywidualnych oczekiwań klientów. Ponadto specjaliści Kserkop oferują pomoc w doborze urządzenia, zapewniając kompleksowe wsparcie partnerów biznesowych.

Kategorie: Przemysł, Usługi
Dodał: Marcin