Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Ciekawe gry, które powstały w 2016 roku

2017-03-28 20:40:39
Mamy 2017 rok, ale chciałbym, żebyśmy się cofnęli do 2016 roku. W 2017 roku mamy wiele ciekawych gier (w niektórych przypadkach będziemy mieli), ale rok wcześniej również nie było na co narzekać.

Można nawet powiedzieć, że nie sposób wspomnieć o wszystkim. Od razu muszę zaznaczyć, że w tekście nie ma miejsca na żaden ranking. Po prostu pojawi się kilka gier, które zapadły w pamięci. Jedną z takich gier jest z pewnością This War of Mine: The Little Ones.

This War of Mine: The Little Ones

 

Za produkcję tej gry odpowiadało studio 11 bit Studios. Można powiedzieć, że gra ta jest rozszerzoną wersją This War of Mine. Myślę, że większość z Was wie, że mowa o produkcji święcącej sukcesy na każdym krańcu naszej kuli ziemskiej. Naturalnie, tekst w dalszym ciągu odnosi się do wojny, ale tym razem mamy do czynienia z innym punktem widzenia (ktoś może nawet powiedzieć, że zupełnie innym punktem widzenia). Różnica polega na tym, że twórcy gry podjęli decyzję, aby w historii znalazło się miejsce również dla dzieci. Nie mówimy o marginalnej roli dzieci, dzieci odgrywają tu bardzo ważną rolę. Każdy gracz ma za zadanie dbać o rozwój dzieci i zlecać im proste zadania (dokładniej takie zadania mają się pojawić w pierwszej kolejności). Znacznie trudniejsze zadania mogą się pojawić dopiero po pewnym czasie. Na tym zakończmy i przejdźmy do kolejnej gry.

Unravel

 

Przechodzimy teraz do logiki. Nie wiem czy się ze mną zgodzicie, ale Unravel to w mojej ocenie coś, czego nie można było doświadczyć w ostatnich latach (biorąc pod uwagę wyłącznie gry mające elementy logiczne). Za wydanie tej produkcji odpowiadało Electronic Arts. Produkcja urzeka artystycznym wykonaniem oraz bohaterem, który po prostu zapada każdemu w pamięć. Tym bohaterem był Yarny a jego postać została stworzona z włóczki. Można powiedzieć, że podczas gry mamy do czynienia z sentymentalną podróżą mającą na celu odkrywanie wspomnień.

Call of Duty: Infinite Warfare

 

W pewnym sensie przenieśliśmy się niemal na koniec 2016 roku (mam na myśli to, że premiera gry miała miejsce w listopadzie). Zanim jednak doszło do premiery było sporo emocji. Myślę, że były to emocje doświadczalne dosłownie przez wszystkich. Nie trudno się domyślić, że kiedy są ogromne emocje to nie brakuje również tych negatywnych. Z czym związane były negatywne emocje? Jest to może dosyć indywidualna kwestia, ale przede wszystkim chodziło o to, że doszło do przeniesienia akcji w kosmos. Ludziom to się po prostu nie spodobało. Można jednak powiedzieć, że po premierze negatywne emocje zniknęły czy też odsunęły się na bardzo daleki plan. Jeśli miałbym powiedzieć na temat atutów, wymieniłbym trzy aspekty: kooperacyjny tryb zombie przeznaczony dla 4 graczy, szybki tryb multiplayer oraz wciągającą kampanię fabularną. W ten sposób dotarliśmy do końca. Mam nadzieję, że zgadzacie się ze mną, iż wspomniane gry były nietuzinkowe. Jeżeli chodzi o to, które były najlepsze, zawsze będzie się toczył mniejszy lub większy spór. Są pewne rzeczy, od których w żaden sposób nie można uciec.

Inne gry sprawdź na http://centrumdownload.pl/

Kategorie: Gry
Dodał: Marek Marek