Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Co brać pod uwagę przy zakupie używanej przyczepy kempingowej?

2016-06-06 15:23:00
Posiadanie własnej przyczepy kempingowej nie musi pozostawać w sferze marzeń. Obecnie taki zakup nie wiąże się z dużymi kosztami. Zawsze można znaleźć przyczepę dostosowaną do możliwości finansowych kupującego. Choć oczywiście im wyższy budżet, tym szansa na kupienie naprawdę fajnej przyczepy. Warto wiedzieć, czym się kierować podczas zakupu.

Rozmiar ma znaczenie

Na początku musisz określić rozmiar przyczepy, który okaże się dla ciebie najlepszy. Jeżeli przyczepa ma ci służyć przede wszystkim jako postojowe, stałe miejsce na wakacje, to w takim przypadku najlepiej jest wybrać dużą przyczepę z przestronnym wnętrzem. Jeżeli jednak jesteś typem podróżnika, który lubi przemieszczać się z miejsca na miejsce, to lepszym wyborem okaże się mniejsza, a tym samym bardziej zwinna przyczepa. Powinieneś również wiedzieć o tym, że w przypadku chęci kupienia przyczepy, której waga będzie przekraczać 3,5 tony konieczne będzie posiadanie prawa jazdy kat. E. Co więcej, duże przyczepy generują dodatkowe opłaty drogowe. Warto więc rozważyć zakup mniejszej przyczepy, ponieważ z takim wyborem wiąże się zdecydowanie więcej plusów.

 Gdzie kupić?

Osoby które chcą kupić przyczepę kempingową najczęściej sprawdzają zagraniczne ogłoszenia. Zakup przyczepy za granicą wydaje im się najbardziej opłacalny. Przyczepy kempingowe używane zza granicy są często atrakcyjne pod względem ceny, jednak taki zakup nie zawsze okazuje się dobrym rozwiązaniem. Wszystko dlatego, że po sprowadzeniu przyczepy do Polski i chęci jej zarejestrowania, bardzo często zdarza się tak, że brakuje pewnych dokumentów. Brak pełnej dokumentacji uniemożliwia dokonania rejestracji. Aby uniknąć tych i innych problemów związanych z nieuczciwym sprzedawcą lepiej jest kupić przyczepę w Polsce. Jeżeli jednak ktoś uprze się na zakup u zagranicznego sprzedawcy, wówczas warto wcześniej sprawdzić we właściwym urzędzie informacje odnośnie wymaganej dokumentacji.

 Sprawdź stan przyczepy

Oczywiście bezwzględnie należy przeprowadzić dokładne oględziny przyczepy. Należy również zwrócić uwagę na te rzeczy, której najczęściej nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Już podczas wchodzenia do przyczepy czasami można wyczuć nieprzyjemną stęchliznę, która może świadczyć o rozwijającym się w przyczepie grzybie. Ważne jest również zwrócenie uwagi na podłożę, jeżeli  ugina się ono pod nogami, może to świadczyć o spróchniałej podłodze - jej wymiana będzie bardzo kosztowna. Konieczne jest również sprawdzenie wszystkich urządzeń - jeżeli coś będzie niesprawne, wówczas oczywiście trzeba negocjować cenę. Poza tym należy dokładnie sprawdzić pozostałe wyposażenie przyczepy. 

Dodał: Daniel Baltimowski