Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Co studiować? Trzy narzędzia, które ułatwią Ci wybór studiów

2018-05-28 12:10:25
Inżynieria medyczna? Architektura wnętrz? Dietetyka? A może studia międzywydziałowe? Mając do dyspozycji blisko sześć tysięcy kierunków studiów oferowanych przez ponad czterysta uczelni w całej Polsce, niełatwo podjąć decyzję. Podpowiadamy trzy bezpłatne i dostępne bez wychodzenia z domu narzędzia, które pomogą Wam wybrać kierunek studiów.

„Studia? Sprawdź, jaki kierunek do Ciebie pasuje” – ankieta rekrutacyjna online

Ankieta, przygotowana specjalnie dla maturzystów przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, ma za zadanie pomóc w wyborze konkretnego kierunku studiów.

Ankieta składa się z 12 pytań – dotyczących Twoich zainteresowań, przedmiotów szkolnych, w których jesteś dobry czy otoczenia w jakim chciałbyś pracować. Dzięki ankiecie zastanowisz się np. czy wolisz planować, koordynować działania zespołu a może pomagać innym? Wskażesz również miejsca w których chciałbyś pracować – własna firma, urząd, międzynarodowa korporacja, placówka turystyczna? Całość trwa kilka minut, a na zakończenie system podpowie Ci jaki kierunek studiów jest najbardziej dopasowany do Twoich predyspozycji. Dodatkowo, szczegółowe wyniki badania otrzymasz mailem.

Na studiach spędzisz co najmniej trzy lata – będziesz przygotowywał się średnio do kilkuset kolokwiów i kilkudziesięciu egzaminów, spędzisz czas na praktykach zawodowych, napiszesz pracę dyplomową. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać kierunek idealnie dopasowany do swoich zainteresowań i umiejętności. Wypełniając ankietę „Studia? Sprawdź, jaki kierunek do Ciebie pasuje” zwiększasz swoje szanse na wybór kierunku, z którego będziesz naprawdę zadowolony.

Wypełnić ankietę możesz tutaj.


„Wybierz studia”- portal przygotowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

„Wybierz studia” to interaktywna baza uczelni adresowana do uczniów szkół średnich, głównie maturzystów. Wybierając kierunek studiów warto korzystać z rzetelnych i sprawdzonych informacji – na portalu znajdziesz szczegółowe opisy 417 uczelni i zestawienie wszystkich dostępnych w Polsce kierunków studiów, pochodzące z oficjalnej bazy o szkolnictwie wyższym POL-on. Dostępne są w nim również ważne informacje o ocenach kierunków studiów przygotowanych przez Polską Komisję Akredytacyjną – dzięki temu sprawdzisz, czy wybranym przez Ciebie studiom nie grozi zawieszenie lub zlikwidowanie.

Jak korzystać z portalu? Możesz przeszukiwać go na wiele sposób – masz do dyspozycji kategorie np. „lokalizacja”, „studia dzienne i zaoczne” czy „rodzaj uczelni” (publiczna, niepubliczna, kościelna). Dodatkowo dzięki kategorii „nazwa uczelni” sprawdzisz ofertę poszczególnych uczelni, m.in.: wydziały i kierunki studiów, dane na temat wyników ostatnich rekrutacji, liczby wykładowców i studentów czy wyjazdów w ramach programu Erasmus. Portal pozwala również sprawdzić, co możesz studiować na podstawie przedmiotów zdawanych na maturze. Po wskazaniu przedmiotów, otrzymasz listę kierunków studiów na które możesz aplikować.

Właśnie stoisz przed jedną z ważniejszych decyzji w swoim życiu. Skorzystaj z przedstawionych narzędzi i wybierz studia, które odpowiadają Twoim zainteresowaniom a jednocześnie zapewnią Ci rozwój, wyzwania i satysfakcję

Kategorie: Edukacja
Dodał: EasyMatura.pl