Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Czy programiście łatwo znaleźć pracę?

2017-10-16 10:20:55
Programista to dzisiaj jeden z najbardziej pożądanych zawodów, który jednocześnie jest dobrze opłacany i potrafi zapewnić bezpieczną stabilizację życiową. Sprawdźmy, jak zostać programistą i czy programiście łatwo jest znaleźć pracę?

O zawodzie programisty słyszy się dzisiaj naprawdę wiele. Rozwój technologii, wszechobecna komputeryzacja, wszystko to składa się na wzmożone zapotrzebowanie na specjalistów, którzy potrafią pisać aplikacje, implementować struktury i naprawiać błędy. 

Wybierz swoją drogę

Jest wiele podpowiedzi odnośnie tego jak zostać programistą. Najbardziej popularna to oczywiście ukończenie studiów z zakresu informatyki, które uzbrajają przyszłego programistę w szeroką wiedzę dotyczącą świata komputerów, nie tylko z programowania. To również metoda, która przyswaja naukę kilku języków programowania oraz głównych technik wykorzystywanych w pracy. Studia dają szeroką wiedzę, ale duży zakres przyswajanych informacji przekłada się na fakt, że w większości jest to wiedza ogólna.

Drugą możliwością, która jest również bardzo popularna, a usposabia w bardziej specjalistyczną wiedzę są profesjonalne kursy, które zawężają naukę do pełnego i w pełni profesjonalnego opanowania jednego, wyspecjalizowanego języka programowania. Szkolenie z Javy, wciąż najbardziej popularnego języka, który bywa używany w wielu przedsiębiorstwach, to w pełni kompleksowy program szkoleniowy, który wyposaża w pełen zakres wiedzy teoretycznej, techniki używane w codziennej pracy, częste kłopoty napotykane na drodze programisty zaczerpnięte z doświadczenia w pracy instruktorów oraz sposoby ich rozwiązywania. Kursant uzyskuje zatem zarówno olbrzymią wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną oraz przydatne porady radzenia sobie nie tylko w sytuacjach typowych błędów, ale również tych specyficznych, rzadko spotykanych, o których nie wspomina się na uczelniach. Pełen kurs trwa według szacunków ok. 5-6 miesięcy. Okres nauki, jaki jest potrzebny do pełnego przyswojenia języka programowania jest oczywiście zależny od stopnia percepcji kursanta. 

Jak znaleźć pracę w IT?

Kandydat na programistę, który jest dobrze przygotowany, posiadł kompleksową wiedzę i dysponuje certyfikatem ukończenia specjalistycznego kursu, nie powinien mieć problemu ze znalezieniem pracy. Oczywiście, warto w siebie inwestować poprzez rozmaite kursy i szkolenia podnoszące poziom umiejętności, ze względu na dużą konkurencję panującą na rynku. Im większe posiadamy kwalifikacje, tym większą mamy szanse na znalezienie lepszej pracy, która stworzy bardziej komfortowe warunki zatrudnienia. 

Szkolenia z Javy przeprowadzane w ramach tzw. bootcamp, zwiększają znacznie szanse na znalezienie zatrudnienia. Organizatorzy wysyłają bowiem cv i aplikacje swoich kursantów, którzy ukończyli szkolenie, do potencjalnych pracodawców i firm bazujących na programowaniu w danym języku. Polecenie tego typu instytucji szczyci się prestiżem, więc w oczach pracodawców zwiększa szansę potencjalnego programisty. 

Programista to zatem zawód, który potrafi stworzyć bezpieczne i stabilne warunki zatrudnienia, a jednocześnie przynieść satysfakcję z wykonywanej pracy. Żeby jednak dostać dobrą pracę, trzeba w siebie zainwestować.

Kategorie: Praca
Dodał: Szkoła Programowania Kodilla