Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Czy wiesz jak działają oczyszczacze powietrza?

2018-04-10 13:20:22
Przez cały rok nasze samopoczucie jest narażane na toksyczne promieniowanie skażeń atmosfery. Problemy z wydolnością oddechową to tylko niektóre konsekwencje zanieczyszczeń i innych toksycznych substancji istniejących w atmosferze.

W polskich miastach normy jakości powietrza przekraczane są przez większość roku, a w porównaniu z innymi krajami UE Polska przedstawia się bardzo nieciekawie. Za ujemny stopień oceny odpowiada istnienie smogu, który obserwuje się w dwóch postaciach - klasycznym oraz fotochemicznym. Pierwszy wytwarza się w okresie zimowym i wiąże się z korzystaniem z systemów grzewczych. Drugi typ notuje się w okresie lata w okolicznościach intensywnego nasłonecznienia i współistnienia spalin samochodowych.

Jest oczywistym, że zjawisko smogu nie jest dla naszego zdrowia czymś obojętnym. Każda jego postać powoduje większą podatność na schorzenia układu oddechowego, ma działanie onkogenne, i zwiększa zagrożenie wylewu. Pociechy są rozbite, wrażliwe na lęki i nerwice, a starcy nierzadko chorują na depresje i przypadłości neurologiczne. Dlatego istotne jest skuteczne oczyszczanie powietrza - nie tylko w pokoju dziecięcym, ale i w biurze.

Przejrzystość powietrza może być tym doskonalsza jeśli zadbamy o konieczny poziom nawilżenia i pożytecznych dla organizmu jonów. Zbyt suche powietrze jest dla nas niekorzystne – wywołuje podatność na wirusy i stan irytacji. Za to powszechne urządzenia elektroniczne wprowadzają do obiegu patogenne jony dodatnie, tzw. smog elektromagnetyczny. Tymczasem powietrze przepełnione jonami ujemnymi wspiera w zasypianiu, odpręża. Kupując oczyszczacz warto więc wziąć pod uwagę wielofunkcyjne działanie i wybrać sp

rzęt zaopatrzony w przydatne opcje jonizacji i nawilżania.Oczyszczacze powietrza potrafią funkcjonować w sposób 3w1, do różnego rodzaju cząstek, jak i być aparatem o wąskiej specjalizacji. Tej klasy systemy są dedykowane do danego zanieczyszczenia, co jest ważne zwłaszcza u chorych z wrażliwością na chemikalia. Jednak w dużej mierze kupując system filtracji należy patrzeć na wielkość pomieszczenia w jakim ma być wykorzystywany oczyszczacz. Oczywiście, im większa wydajność, tym wyższy koszt.

Oczyszczacz powietrza potrafi pomóc nie tylko alergikom. Jest sprzymierzeńcem również dla małych dzieci, kobiet w ciąży, oraz chorych z leczonym nowotworem. Poprzez usuwanie gazów spalinowych, zarazków, zarodków grzybni działa zapobiegawczo - dzięki niemu zyskujemy szansę ustrzec się problemów ze zdrowiem w przyszłości.Niewątpliwie skuteczna filtracja powietrza jest najważniejszym etapem w terapii chorób oskrzeli i alergii. Dzięki temu że maszyny eliminują prawie 100% toksyn, o różnej wielkości drobin (w tym kurz i wirusy), przeciwdziałają nawrotom choroby i poprawiają standard życia. Z tego względu stosuje się je również w ośrodkach służby zdrowia.

Współczesne systemy filtracji powietrza to sprzęty które są oparte na sprawdzonych technikach, dzięki którym są w pełni bezpieczne i wydajne. Niegłośne i nieduże są wyposażone w przydatne funkcje ozonowania i nawilżania. Dzięki nim polepsza się komfort przebywania w konkretnym miejscu, co nie jest bez znaczenia w miejscu pracy.

Kategorie: Uroda i zdrowie
Dodał: andrecourt