Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Czy wiesz, że…warto znać się na owocach i warzywach?

2018-04-18 10:31:33
Sezon na świeże owoce i warzywa właśnie się rozpoczyna, dlatego warto, aby częściej gościły na naszych talerzach. Razem z Netto zdradzamy kilka ciekawostek o podstawowych produktach, które na co dzień można znaleźć w dziale warzywno-owocowym, a które całkowicie mogą odmienić tradycyjne potrawy.

Zdrowo, smacznie i z mocą witamin – przygotowanie takich posiłków może być łatwiejsze niż nam się wydaje. Nawet najbardziej pospolite i wydawałoby się nudne warzywa lub owoce możemy podać w zupełnie inny niż zwykle sposób, odświeżając zwyczajne potrawy. Sieć Netto w najnowsze kampanii „TatoWie: warto znać się na owocach i warzywach” zdradza kilka prostych, ale ciekawych sposobów, dzięki którym gotowanie stanie się dziecinnie proste, zdrowsze i smaczniejsze. Bohaterami kampanii zostali młodzi, nowocześni mężczyźni, którzy chętnie dzielą się swoją dużą wiedzą na temat warzyw i owoców. Wspólne gotowanie, dzięki inspiracjom od Netto, jest źródłem doskonałej zabawy dla wszystkich członków rodziny – mamy, taty oraz dzieci. Tatowie są wyśmienitymi kucharzami oraz posiadają wiedzę z zakresu kulinariów, którą warto wykorzystywać na co dzień. Dzięki takim pomocnikom każda mama zyskuje nieocenione wsparcie oraz świadomość, że razem z tatą odpowiada za to, co znajdzie się na talerzach ich rodziny.

Grasz w zielone?

Co prawda kolorem roku 2018 został ultrafiolet, ale zielony nadal jest modny – szczególnie na talerzu. Im więcej zielonych produktów znajdzie się w naszym posiłku, tym więcej zdrowia i energii sobie zapewnimy. Tatowie wiedzą, że koktajle przygotowane z zielonych warzyw są lekkostrawne, oczyszczają organizm oraz są pomocne w wiosennych detoksach, na które decyduje się coraz więcej osób po okresie zimowym.

Tato wie również, że warto jeść kiełki, które są magazynem witamin, białka oraz minerałów – świetnie sprawdzą się jako składnik sałatek, dań na bazie kaszy lub makaronów. Osoby, które liczą kalorie, na pewno ucieszy fakt, że sałaty w ok. 90 proc. składają się z wody, dlatego możemy je jeść bez najmniejszych wyrzutów sumienia.

Czy wiesz, że…?

Dzięki najnowszej kampanii Netto możemy poznać wiele ciekawostek, które umożliwią nam wiele różnorodnych zastosowań warzyw i owoców. Warto przecież wiedzieć, że:

  1. Tradycyjny sos możemy zagęścić w inny sposób niż mąką. Świetnie sprawdzi się banan, który nada potrawie odpowiedniej konsystencji.
  2. Jeżeli w misie na owoce i warzywa przechowujesz wiele bananów, owiń ich ogonki folią spożywczą, dzięki temu na dłużej zachowają świeżość.
  3. Staraj się nie łączyć ogórka z pomidorem w jednej sałatce – zawarta w ogórkach askorbinoza niszczy witaminę C zawartą w pomidorach.
  4. Świeże ogórki warto obierać od jaśniejszego końca, dzięki temu unikniemy charakterystycznej goryczki. Poza tym w 100 g tego warzywa jest jedynie 13 kcal! Więc można jeść je do woli.
  5. Pod skórą gruszek, jabłek i kiwi kryje się najwięcej witamin i mikroelementów, więc warto jeść je umyte, a nie obrane.

 

Warto się znać

Dla tych wszystkich, którzy pragną jeść zdrowiej z wykorzystaniem świeżych owoców i warzyw, sieć sklepów Netto przygotowała konkurs, który rozpoczyna się już dziś (16 kwietnia) i potrwa do 13 maja 2018 r. Do wygrania jest aż 20 dwuosobowych wycieczek do Sztokholmu promem Polferries. Oprócz tego na zwycięzców czeka jeszcze wiele innych nagród, takich jak: 40 bonów o wartości 100 zł do sklepów Netto, 40 zestawów produktów Bakal, 40 rodzinnych gier „Państwa i miasta” oraz 60 biletów do kina.

Zasady udziału w konkursie są bardzo proste. Należy kupić dwa dowolne owoce lub warzywa w sklepie Netto, zrobić sobie z nimi zabawne zdjęcie. Następnie trzeba wejść na stronę www.konkursnetto.pl, podać numer paragonu, dokumentującego zakup produktów oraz wgrać fotografię. Zgłoszenia można przesyłać do 13 maja.

 

Więcej informacji o ofercie sieci handlowej na:

 

Dodał: Hill + Knowlton Strategies