Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Czy wróżby w sieci są bezpieczne?

2016-05-12 14:35:42
Różne koleje losu, przykre wydarzenia, niepewne sytuacje nakłaniają ludzi do korzystania z usług wróżek. Wiele osób chce poznać swoją przyszłość, aby uniknąć rozczarowania lub też by zmienić jakąś decyzję. Coraz więcej osób decyduje się na wróżby online. Przecież to szybkie, wygodne i zupełnie anonimowe. Tylko czy na pewno bezpieczne?

Przede wszystkim szukając wróżby online, należy dokładnie czytać wszelkie regulaminy i zdania, pisane drobnym druczkiem pod treścią strony. Nierzadko bowiem właśnie tam znajduje się informacja na temat kosztów, którymi zostanie obciążona osoba, decydująca się na skorzystanie z usługi. Często po wypełnieniu kwestionariusza, jesteśmy proszeni o wysłanie smsa na podany numer. Po jego wysłaniu zwykle dostajemy kolejne i kolejne, w najlepszym przypadku kończy się tylko na wiadomościach. Zdarza się jednak również, że za każdego smsa naliczane są koszty, które w efekcie generują całkiem spory rachunek.

Innym zagrożeniem jest „sprzedanie” historii swojego życia oszustom. Nie mamy bowiem pewności, czy naszych przeżyć nie wysłuchuje czasami osoba, która podszywa się pod wróżkę, a tak naprawdę o wróżeniu nie wie nic. Przykładem na to są też horoskopy, które niewiele wspólnego mają z rzeczywistością. Przecież gdyby wierzyć horoskopom, wszystkim osobom na świecie spod jednego znaku zodiaku powinno wydarzyć się to samo. Nieprawdopodobne, prawda?

Jak więc zachować bezpieczeństwo, aby móc skorzystać z usługi wróżenia online? Na pewno warto przeglądnąć fora internetowe, poczytać na temat danych internetowych wróżek, opinii od osób, które już spróbowały tego na własnej skórze. Nie wolno postępować pochopnie. Bezwzględnie należy czytać każdy regulamin, nawet jeżeli jest bardzo długi. Nie nabierajmy się na dziesiątki smsów, które mamy wysyłać. Prawdziwa wróżka tego nie wymaga. Zanim opowiemy cokolwiek o sobie, upewnijmy się, że osoba po drugiej stronie jest wiarygodna, nie jest oszustem, łakomym na nasze pieniądze. I jeszcze jedno – pamiętajmy, że mimo zastosowania wszelkich środków ostrożności, nie możemy być pewni tego, że wróżba się spełni. Nie traktujmy ją jak wyroczni, nie wierzmy w nią bezgranicznie i nie załamujmy się ani nie wpadajmy w ekscytację po usłyszeniu przepowiedni. Los jest zmienny i trudno przewidzieć co zdarzy się za godzinę, a co dopiero w dalszej przyszłości.

Dodał: Daniel Baltimowski