Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Czym dokładnie jest tektura i jakie ma zastosowanie?

2018-10-08 10:09:20
Otaczamy się różnego rodzaju opakowaniami nawet nie zdając sobie dobrze z tego sprawy. Czy jednak wiemy z czego są one wykonane i jakie mogą mieć zastosowanie?
Różnego rodzaju opakowania towarzyszą nam każdego dnia. Większość z nich wykonana jest z tektury. Czy jednak wiemy czym dokładnie jest tektura i jakie może mieć zastosowanie? Dowiecie się tego z naszego artykułu.

Zacznijmy zatem od wyjaśnienia tego czym jest tektura. Otóż mianem tektury nazywany jest najgrubszy materiał papierniczy, który może mieć grubość do kilku minimetrów. Taka grubsza tektura składa się z przynajmniej kilku warstw masy papierniczej a ta przygotowana jest najczęściej z makulatury i ścieru drzewnego. 

Skoro wiemy zatem czym jest tektura to zastanówmy się jakie są jej rodzaje. Możemy dzielić ją pod względem kolorów jak i struktury. Najczęściej spotkać można te w kolorze białym czy też kredowym. Pod względem struktury najczęściej kojarzyć będziemy ją z tekturą falistą. Rodzajów jest jednak znacznie więcej.

Mamy zatem różne grubości w zależności od warstw. Od tych cieńszych dwóch lub trzy warstwowych po naprawdę wytrzymałe i grube - siedmiowarstwowe

Tektury dodatkowo dzielimy ze względu na zastosowaną falę. Można zatem spotkać kartony wykonane z tektury o fali B, C lub też E.

W naszym kraju tektura najczęściej stosowana jest natomiast do produkcji opakowań zbiorczych lub też w gastronomii. 

Większość producentów jest w stanie zaoferować kartony z tektury w różnego rodzaju rozmiarach czy też kształtach. Możemy zatem spotkać kartony tekturowe w formie klapowej jak i fasonowej czy też specjalne tektury w formie opakowań multimail.

Bogactwo zastosowania jest bardzo szerokie a dzięki temu, że tektura i wykonane z niej kartony to ekologiczny i bardzo ekonomiczny sposób na pakowanie mogą one pochwalić się tak wielką popularnością.
Kategorie: Logistyka
Regiony: mazowieckie
Dodał: Marcin Marcinski