Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Czym różni się diament od cyrkonii?

2018-10-03 10:16:56
Kochacie biżuterię ale nie wiecie czym dokładnie różni się diament, brylant i cyrkonia? Ten artykuł postara się wam to właśnie wyjaśnić.

Bardzo wiele kobiet ma w głowie zakodowane przeświadczene odnoszące się do pierścionków zaręczynowych, które dotyczy użytego w nich kamienia. Diament uważany jest za rozwiązanie bardzo dobre, podczas gdy pierścionek ozdobiony cyrkonią nie cieszy się już taką estymą. W tym artykule postarmy się odpowiedzieć z czego może wynikać taki stan rzeczy oraz jakie są różnice pomiędzy diamentem a cyrkonią.

Na samym początku warto wyjaśnić jedną podstawową kwestię. Nie wszyscy bowiem wiedzą iż każdy brylant uważany jest za diament. Jednak już nie każdy diament można uznać za brylant. Diament bowiem stanowi nieoszlifowaną bryłę. Natomiast diament poddany obróce uznawany jest już za brylant.

Przejdźmy jednak do tego czym diament różni się od cieszących się mniejszą popularnością cyrkoni. Cyrkonie zostały bowiem sztucznie wytworzone przez naukowców aby imitować prawdziwe diamenty. Istnieją podsawowe charakterystyki które pozwalają nam szybko rozróżnić z którym z kamieni szlachetnych mamy do czynienia.

Po pierwsze jest to test ciepła. Jak wiadomo diamenty nie nagrzewają się. Jeżeli zatem poddamy diament działaniu wysokiej temperatury to nadal powinien on pozostać zimny. Możemy taki test przeprowadzić wrzucając kamień do wrzątku lub zostawiając go dłużej na słońcu. Jeżeli się nagrzeje to znaczy, ze mamy do czynienia z cyrkonią.

Inny test to test śiwałta. Jeżeli bliżej się przyjrzymy to zauważymy, że diamenty posiadają bardzo charakterystyczne blaski szarośi jak i ogniste refleksy. Z tego też względu obserwując kamień z bliska powinniśmy dostrzec kolory czerwony i pomarańczowy. Jeżeli zauważymy w nim inne odcienie to najpewniej będzie to już cyrkonia.

Kategorie: Uroda i zdrowie
Regiony: mazowieckie
Dodał: Laboratorium Gemmologiczne Pollabo