Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Czym się kierować podczas doboru słów kluczowych?

2018-02-21 09:29:52
Aby móc cieszyć się wysoką pozycją w wynikach wyszukiwania trzeba nie tylko prowadzić szeroko zakrojone działania pozycjonerskie ale również już na samym początku odpowiednio dobrać słowa kluczowe. W tym poradniku podpowiemy jak to zrobić.

W obecnych czasach użytkownicy wpisują najróżniejszego rodzaju zapytania do wyszukiwarci w celu uzyskania informacji na temat danego produktu lub usługi. Z tego też względu aby mieć pewność iż trafią oni właśnie na twoją stronę tak istotne jest odpowiednie dobranie słów kluczowych. Jest to jeden z najbardziej kluczowych etapów bez których pozycjonowanie stron www nie było by możliwe.

Jak zatem poprawnie dobrać słowa kluczowe? Otóż cały etap doboru słów kluczowych powinniśmy rozpocząć od bardzo dokładnej analizy naszej strony www. Warto bardzo szczegółowow przeanalizować informacje zawarte na stronie i sprawdzić co wyróżnia ją na tle innych. Następnie szukamy zwrotów które najlepiej oddadzą charakter witryny zaczynając od ogólnych do najbardziej rozbudowanych. Pozwoli to określić jakiego rodzaju użytkownicy mogą chcieć odwiedzić naszą stronę www.

Bardzo istotne są ogólne słowa kluczowe jakie dobierzemy. Będą one składać się maksymalnie z dwóch członów i wykorzystane zostaną przez użytkowników którzy nie wiedzą konkrentie czego szukają. Mogą to być wpisy w rodzaju rower damski lub rower górski. W przypadku tego rodzaju fraz konkurencyjność jest bardzo duża dlatego warto zastanowić się nad metodą pozycjonowania na długi ogon.

Słowa kluczowe typu long  tail czyli długiego ogona są badzo konkrente i sprecyzowane, dlatego trafiają do określonej grupy odbiorców i ich konkurencyjność jest mniejsza. Pozycjonowanie tego rodzaju fraz jest zatem prostsze ale musimy się liczyć z tym, że nie trafimy do tak szerokiej grupy osób.

Kolejnym rodzajem są lokalne lub też regionalne słowa kluczowe. Zawierają one w sobie nazwę miasta lub też regionu i skierowane są do osób które chcą skorzystać z lokalnych usług danej firmy.

Kategorie: Reklama
Regiony: małopolskie
Dodał: Jarek Jarkowski