Kategoria

Wyszukiwarka

Region

DAN CAKE WDRAŻA IDEĘ „LESS WASTE” I REZYGNUJE Z PLASTIKU W BIURZE

2019-07-22 12:03:05
Dan Cake, jeden z czołowych producentów w branży piekarniczo-cukierniczej w Polsce oraz lider w sektorze pakowanych produktów piekarniczo-cukierniczych w kraju, rezygnuje z używania plastikowych butelek w swoim biurze. Dzięki temu spółka zużyje mniej o ok. 18 kg plastiku miesięcznie, czyli o około 216 kg plastiku roczne.

Dbałość o środowisko jest jednym z podstawowych elementów założeń strategicznych Dan Cake, czyli zrównoważonego rozwoju. Spółka stosuje m.in. ideę Clean Label, kładąc nacisk na używanie w swoich produktach naturalnych składników i aromatów, w tym oleju palmowego pochodzącego z certyfikowanych upraw (RSPO) oraz certyfikowanego kakao (UTZ).

 

„Dan Cake bardzo poważnie podchodzi do idei zrównoważonego rozwoju. Nieustannie koncentrujemy się na innowacjach, dbając przy tym o środowisko naturalne. Dzięki technologiom przyjaznym środowisku, oszczędnie korzystamy z zasobów naturalnych i źródeł energii, podejmujemy rygorystyczne działania mające na celu redukcję emisji dwutlenku węgla, m.in. używamy energooszczędnego oświetlenia i maszyn produkcyjnych zużywających mniej prądu, stosujemy odzysk ciepła pozwalający na samodzielne ogrzanie naszego zakładu oraz wody. Optymalizujemy również surowce potrzebne do produkcji i odzyskujemy lub utylizujemy odpady. Teraz dołączamy do tego rezygnację z wody butelkowanej w biurach, dzięki czemu zużyjemy rocznie około 216 kg plastiku mniej” – powiedziała Małgorzata Chudzik, Członek Zarządu Dan Cake

 

„Rezygnacja z plastiku to kolejny krok na drodze jeszcze większego ograniczenia wpływu Dan Cake na środowisko naturalne. Aktywnie wdrażamy ideę „less waste”. Jesteśmy jednym z największych pracodawców w powiecie chrzanowskim, dlatego czujemy się odpowiedzialni zarówno za naszych pracowników jak i otoczenie naszego zakładu. Zachęcamy też naszych pracowników do tego, żeby zgłaszali swoje pomysły i inicjatywy, dzięki którym będziemy mogli być jeszcze bardziej przyjaźni” – dodała Małgorzata Chudzik.

 

 

Więcej informacji dziennikarzom udziela:

 

Iwona Mojsiuszko

8Sense Public Relations

tel.: +48 502 344 992

e-mail: iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl

 

 

WIĘCEJ INFORMACJI O DAN CAKE W POLSCE

 

Dan Cake Polonia to jeden z czołowych producentów w branży piekarniczo-cukierniczej w Polsce oraz lider w sektorze pakowanych produktów piekarniczo-cukierniczych w kraju. Od 2004 roku Spółka jest częścią międzynarodowej grupy, która posiada swoje zakłady produkcyjne w Danii, Niemczech, Polsce oraz w Bangladeszu.

 

Dan Cake Polonia to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się organizacja. Zakład produkcyjny spółki mieści się w Chrzanowie i posiada obecnie 7 linii produkcyjnych. Spółka dostarcza produkty zarówno pod swoją marką Dan Cake, jak i na zamówienie największych sieci detalicznych w Polsce w ramach oferty marek prywatnych..

 

Podstawą sukcesu marki Dan Cake w Polsce jest połączenie wielopokoleniowych, międzynarodowych doświadczeń grupy oraz polskich tradycji piekarniczo-cukierniczych. Dlatego też oferta produktowa grupy wciąż rozwija się. Obecnie, gama wyrobów oferowanych przez Dan Cake na rynku polskim obejmuje około 70 artykułów, w szczególności: chleby tostowe, bułki do hamburgerów i hot dogów, bułeczki mleczne, ciasta (m.in. rolady, babki, keksy, słodkie przekąski takie jak muffinki, babeczki, rogaliki) oraz półprodukty (spody tortowe, gofry, tartaletki).

 

Dan Cake Polonia jest jednym z największych pracodawców w powiecie chrzanowskim i zatrudnia obecnie ok. 400 pracowników.

 

Więcej o Dan Cake: www.dancake.pl

 

Znajdź nas też na:

www smakbeztroski.pl

https://www.facebook.com/DanCakePolska/,

https://www.linkedin.com/company/dan-cake-polonia/about/
Dodał: 8Sense Public Relations