Kategoria

Wyszukiwarka

Region

DB Schenker podsumował program stażowy

2018-10-05 15:19:35
Już po raz siódmy operator logistyczny zaprosił do udziału w 3-miesięcznym, płatnym programie stażowym studentów i absolwentów uczelni wyższych. W tym roku w programie udział wzięło 14 osób.

Stażyści spróbowali swoich sił m.in. w dziale sprzedaży, HR, marketingu czy obsługi klienta, a także w biznesie lotniczym, oceanicznym, lądowym, w tym kolejowym. Powierzone zadania realizowali w 11 lokalizacjach, m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Szczecinie czy Małaszewiczach.

- Program stażowy to sposób na wyłowienie talentów i zaproszenie ich do DB Schenker. W codziennych działaniach pokazujemy stażystom jak funkcjonuje nasza organizacja i branża logistyczna. Dajemy okazję rozwoju praktycznych umiejętności i sprawdzenia się w środowisku biznesowym   – wyjaśnia Dagmara Głowacka, dyrektor Polityki Personalnej DB Schenker.

Uczestnicy otrzymali umowę o pracę, dofinansowanie prywatnej opieki medycznej i zajęć sportowo-rekreacyjnych. Zapewniono im również wsparcie doświadczonych opiekunów i narzędzia niezbędne do pracy. 

DB Schenker zatrudnia na świecie prawie 70 tys., a w Polsce ponad 2 tys. pracowników. Udział w programie stażowym to gwarancja dobrego zdobycia doświadczenia w międzynarodowej firmie będącej ważną częścią globalnej logistyki.

Kategorie: Transport
Dodał: Multi Comm