Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Dachser partnerem V Forum Biznesu Ogrodniczego

2015-11-27 13:46:31
Firma Dachser była partnerem V Forum Branży Ogrodniczej, spotkania dla przedstawicieli rynku ogrodniczego, które odbyło się w dniach 5 – 6 listopada w Poznaniu. Dachser, jako operator logistyczny specjalizujący się w dostawach do sklepów typu DIY i ogród w całej Europie, od lat współpracuje z przedstawicielami tej branży.
Forum jest największym w Polsce spotkaniem przedstawicieli firm z branży ogrodniczej, wyznaczającym trendy dla całego rynku. Tematem przewodnim tegorocznej edycji było hasło: „Uwolnij emocje”, zachęcające uczestników do wymiany wiedzy i doświadczeń, a także nawiązywania nowych kontaktów biznesowych. W tegorocznej konferencji, z szeregiem prelekcji i ożywionych dyskusji, wzięło udział ponad 250 uczestników.
Branża ogrodnicza jest w dobrej kondycji, według badań, ponad 1/3 przedsiębiorców z tego segmentu spodziewa się w przyszłym roku poprawy swojej sytuacji oraz wzrostu sprzedaży – mówi Juliusz Pakuński, project manager Dachser DIY-Logistics. Takie informacje są optymistyczne również dla nas, operatora logistycznego, który od lat wspiera „zieloną branżę”. Nasze rozwiązanie Dachser DIY-Logistics pozwala producentom z Polski sprawnie obsługiwać zamówienia z całej Europy, przy zapewnieniu wysokich parametrów jakościowych. Nasze usługi dodatkowe, jak merchandising na terenie sklepu, obejmują m.in. wykładanie towaru na półki sklepowe, kontrolę ilości i jakości towarów oraz organizację akcji promocyjnych dla ostatecznego odbiorcy – wyjaśnia Juliusz Pakuński. Na takich spotkaniach jak Forum Branży Ogrodniczej możemy poznać aktualne potrzeby naszych obecnych i potencjalnych klientów, dlatego i tym razem nie mogło nas tam zabraknąć – dodaje.
Usługa Dachser DIY-Logistics, z której korzystają m.in. firmy z branży ogrodniczej, polega na dostarczaniu przesyłek do sieci marketów budowlanych oraz typu dom i ogród, a także świadczeniu szeregu usług dodatkowych, w tym merchandisingu na terenie sklepu. Wyjątkowość usługi polega na tym, że operator dostarcza produkty bezpośrednio na półki, a nie na rampę sklepu. W ramach Dachser DIY-Logistics firma dostarcza codziennie do 18.000 marketów w całej Europie, ponad 3 mln przesyłek rocznie. Obecnie firma oferuje pełny serwis logistyki DIY (transport do marketów w ramach sieci Dachser oraz merchandising) w całej Europie.
Dachser w Polsce
Firma Dachser zatrudnia w Polsce obecnie ponad 340 pracowników w 8 oddziałach (dwa w Warszawie oraz w Strykowie, Szczecinie, Wrocławiu, Poznaniu, Sosnowcu oraz Gdańsku).  Firma specjalizuje się w transporcie ładunków drobnicowych, przewozie ładunków  częściowych (LTL) i całopojazdowych (FTL) oraz usługach magazynowania i konfekcjonowania towarów, a także logistyce transportu lotniczego i morskiego.
Więcej informacji na temat firmy Dachser: www.dachser.pl


Kategorie: Logistyka
Dodał: GlobalBrand Institute