Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Dachser rozbudowuje oddział w Czechach

2019-05-06 15:40:56
Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych na świecie, rozwija swoją sieć w Czechach. W ramach rozbudowy oddziału w Ostrawie powstanie nowy budynek magazynowy oraz administracyjny o łącznej powierzchni 3,9 tys. mkw. Firma planuje wprowadzić się do obiektu w okresie wakacyjnym.

Dachser działa w Ostrawie od 2005 roku. Tamtejszy oddział operatora jest położony w prężnie rozwijającym się regionie w trójkącie granicznym Czech, Polski i Niemiec. Nowa hala logistyczna to ponad 3,2 tys. mkw. powierzchni magazynowej, do 3 tys. miejsc paletowych oraz 15 ramp załadunkowych. W nowej siedzibie oddziału powstanie też nowoczesne biuro. Inwestycja Dachser wiąże się z utworzeniem dwudziestu dodatkowych miejsc pracy.

  

„Nasi klienci w tym regionie rosną, a my cieszymy się, że możemy rozwijać się razem z nimi. Nowa siedziba zapewni nam większą elastyczność, lepsze warunki do optymalizacji procesów, a także dalszej ekspansji”, mówi inż. Jan Polter, kierownik sprzedaży Dachser European Logistics w Czechach.

 

Kategorie: Logistyka, Transport
Dodał: Practum