Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Dbajmy o uśmiech naszego dziecka

2017-04-14 15:36:01
Czy wiesz, że w niektórych domach jest tylko jedna szczoteczka do użytku wszystkich członków rodziny? Brzmi nieprawdopodobnie, ale w wielu rodzinach, szczoteczki do zębów i inne artykuły do higieny jamy ustnej nie są artykułami pierwszej potrzeby, a same szczoteczki są wymieniane co kilkanaście miesięcy.

Prawie każdy nastolatek ma zęby zaatakowane próchnicą. Panuje dość powszechne przekonanie, że  zębów mlecznych nie trzeba leczyć, bo i tak wypadną. Taką opinię wyrażają nawet niektórzy stomatolodzy. Nie każdy rodzic jest w stanie dostrzec korelację między zaniedbaną jamą ustną własnych pociech a ich wolniejszym rozwojem ogólnym.

Dane z raportów czy rozmów ze stomatologami są zatrważające. Nie myjemy zębów, nie używamy nici dentystycznych, a często również  i szczoteczek. Niestety spora część rodziców nie uczy dzieci prawidłowego dbania o zęby. Nie leczona próchnica może skutkować nie tylko przedwczesnym pojawianiem się zmarszczek mimicznych czy brakiem zębów już w młodym wieku, ale może skutkować również chorobami serca czy ogólnym stanem zapalnym organizmu (sepsa).

Dbajmy o uśmiech naszego dziecka

to hasło przewodnie debaty o stomatologii dziecięcej pt. „Stomatologia dziecięca - wyzwania na dziś i w przyszłości”, która odbędzie się  21 kwietnia 2017 r. w Pałacu Kultury i Nauki w ramach Dentexpo 2017 – wydarzenia dedykowanego branży stomatologicznej.

Do debaty zaproszeni zostali najwyższej klasy specjaliści stomatolodzy, przedstawiciele władz samorządowych, NFZ oraz Ministerstwa Zdrowia. Zaproszenie przyjęli także przedstawiciele firm, fundacji i stowarzyszeń prowadzących aktywną działalność w celu szerzenia wiedzy, profilaktyki oraz leczenia stomatologicznego dzieci i młodzieży.

Omówione zostaną podstawowe problemy w zakresie pedodoncji, plany organizacji centralnych wobec leczenia stomatologicznego dzieci i młodzieży oraz rola jednostek samorządu terytorialnego w profilaktyce higieny jamy ustnej u dzieci.

W trakcie debaty zaprezentowane zostaną  przykłady dobrych praktyk w profilaktyce stomatologicznej oraz zrealizowane i trwające akcje społeczne w tym zakresie.

Wstęp na debatę jest otwarty dla stomatologów, rodziców, wychowawców i  wszystkich, którzy są zainteresowani poprawą jakości zdrowia dzieci.

Debata „Stomatologia dziecięca - wyzwania na dziś i w przyszłości” jest organizowana w ramach Dentexpo 2017 – targów sprzętu stomatologicznego oraz zjazdu szkoleniowego dotyczącego nowości stomatologii praktycznej.

W ciągu dwóch dni 21-22 kwietnia 2017 r. w salach PKiN swoje produkty wystawią firmy
i dystrybutorzy najwyższej klasy sprzętu stomatologicznego.

Kategorie: Uroda i zdrowie
Regiony: mazowieckie
Dodał: Okaeri Consulting