Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Dlaczego nie warto inwestować w kryptowaluty?

2018-07-11 16:38:58
Rządy państw bardzo różnie patrzą na kryptowaluty – szczególnym problemem jest brak kontroli nad przepływem tych środków a także wykorzystywanie tej formy płatności w świecie przestępczym.

Inwestycja w kryptowaluty często oznacza, że w bardzo krótkim czasie możesz stracić zainwestowane środków! Warto więc solidnie się zastanowić, czy chcemy lokować własne oszczędności w tak niestabilnych inwestycjach.

Wydobywasz wirtualną „walutę”?

Popularność kryptowaluty sprawiła, że coraz więcej osób pokusiła się o ich wydobywanie. Skąd ta nazwa? Nawiązuje bezpośrednio do sposobu wydobywania złota. Można je wydobyć poprzez udostępnienie mocy obliczeniowej swojego komputera. Niestety, jeśli właśnie pomyślałeś, że wydobywanie wirtualnej monety stanie się dla ciebie nowym sposobem na utrzymanie, rozczarujesz się. Jeśli ktoś posiada jeden albo dwa domowe komputery, szanse na wydobycie “waluty” wirtualnej są znikome. Do tego potrzebna jest duża moc obliczeniowa wymagająca połączenia wielu komputerów. A taką mocą zazwyczaj nie dysponuje przeciętny "Kowalski".

 

Czytaj cały artykuł na Gazeta Koncept 

Całe wydanie Magazynu na issuu 

Fanpage Konceptu


Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. 

Dodał: Magazyn Akademicki Koncept