Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Dlaczego ogrodzenie aluminiowe?

2019-08-13 07:11:52
Nawet najpiękniejszy dom może stracić na swojej atrakcyjności przez źle dobrane ogrodzenie. Jest to niejako wizytówka naszej posiadłości, tym co widzą przechodnie oraz osoby przybywające do nas w odwiedziny. Dlatego element ten powinien być estetyczne i wytrzymałe zarazem.

Obie te cechy posiadają ogrodzenia aluminiowe, czym jeszcze się charakteryzują?

Nowoczesny styl

Aluminium to materiał, który jest powszechnie stosowany w nowoczesnym budownictwie. Często elewacje budynków wykańczane zostają z jego użyciem. Jest to materiał trwały, estetyczny i odporny na warunki atmosferyczne oraz korozję. Jeśli posiadamy dom w odcieniach szarości to idealnym dopełnieniem tej kompozycji będzie ogrodzenie aluminiowe. Jednak płot tego typu sprawdzi się równie dobrze w innych wersjach kolorystycznych. Malowanie proszkowe pozwala na uzyskanie różnych odcieni oraz faktur. Na przykład  aluminium w malowaniu drewnopodobnym może być świetną alternatywą dla ogrodzeń drewnianych. Ponadto materiał ten dobrze komponuje się ze szkłem, stalą, nowoczesną okładziną czy drewnem.

 

Lekkie i wytrzymałe

Aluminium jest niemal 3 razy lżejsze niż stal, dzięki czemu transport oraz montaż ogrodzenia wykonanego z tego materiału jest szybszy i wygodniejszy. Powłoka proszkowa, którą zazwyczaj nakłada się na ogrodzenie aluminiowe jest bardzo wytrzymałym materiałem. Jego zastosowanie zapewnia wieloletnią ochronę i często sprawia, że jedynym koniecznym zabiegiem konserwacyjnym jest mycie. Wielu producentów udziela gwarancji na jakość powłoki aż na 10 lat. Ogrodzenia aluminiowe to nie tylko szeroki wybór wariantów kolorystycznych, ale także różnorodne kształty. Najczęściej stosowane są panele poprzeczne oraz pionowe sztachety o różnych szerokościach. Możliwe jest także zastosowanie paneli z pełnej blachy lub wariantu żaluzjowego w którym ustawione pod kątem sztachety imitują zasłoniętą żaluzję. Istnieją także warianty łączone, gdzie panel oraz ażur występują w jednym przęśle.

Ogromna ilość rodzajów ogrodzeń aluminiowych sprawia, że znajdują one zastosowanie w wielu miejscach i doskonale komponują się z różnymi aranżacjami. Parametry techniczne aluminium sprawiają, że jest to lekki a zarazem wytrzymały materiał, dobrze sprawdzających się jako ogrodzenie.  

Kategorie: Budownictwo, Dom
Regiony: podkarpackie, Polska
Dodał: Jarosław Tajchman