Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Dlaczego pozycjonowanie stron www musi kosztować?

2018-08-06 09:04:41
Wiele osób nie obeznanych z branżą SEO nie zdaje sobie sprawy jak wiele czynników ma wpływ na cenę usługi pozycjonowania stron www. W tym artykule postaramy się zatem przybliżyć dlaczego pozycjonowanie jest tak kosztowną inwestycją.

Dlaczego pozycjonowanie stron www musi kosztować?

Na przestrzeni ostatnich lat rynek pozycjonowania stron internetowych przeszedł bardzo poważną metamorfozę. Od podejścia ilościowego popularnego jeszcze z dziesięć lat temu przekształcił się w podejście jakościowe. Mogło by się wydawać na pierwszy rzut oka, że taka zmiana sprawi iż koszty samego pozycjonowania powinny spaść. Nie ma jednak nic bardziej mylnego. Pomimo zmian pozycjonowanie nadal jest wymagającym pod względem czasowym jak i finansowym zadaniem. W tym artykule postaramy się wyjaśnić dlaczego pozycjonowanie stron www musi kosztować.

Na koszty pozycjonowania składa się wiele czynników. Jednym z pierwszych jest wiedza i doświadczenie specjalistów. Aby skutecznie prowadzić kampanie seo trzeba posiadać niezbędną wiedzę i być na bieżąco ze wszelkimi zmianami. Wymaga to zatem wielu szkoleń oraz ciągłego rozwijania swojej wiedzy.

Kolejnym kosztem wpływającym na pozycjonowanie stron www jest oprogramowanie. Narzędzia do analizy linków czy też sprawdzania konkurencji są niezywkle drogie. Dostęp do danych wiąże się zatem z miesięcznymi opłatami które w skali roku generują całkiem spore wydatki.

Pozycjonowanie w obecnych czasach to także link building czyli pozyskiwanie wartościowych linków do strony. Większość z nich wymaga jednak sporych nakładów finansowych. Zarówno na stworzenie samego artykułu jak i na opłacenie publikacji wpisu.

Dodatkowe koszty generuje również outsourcing. Pisanie artykułów, marketing szeptany czy też tworzenie infografik nie zawsze jest wykonywane przez samych specjalistów SEO i trzeba wspomagać się talentem innych osób.

Na koszty pozycjonowania duży wpływ ma również utrzymanie zaplecza SEO. Postawienie stron, wykupienie hostingu, opłacenie domen i stworzenie treści potrafi generować bardzo duże koszty.

Jak zatem widzicie pozycjonowanie wymaga sporych nakładów finasowych. Jest to jednak inwestycja która w dłuższej perspektywie czasu z pewnością się opłaci.

Kategorie: Reklama
Regiony: małopolskie
Dodał: Jarek Jarkowski