Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Dlaczego warto przeprowadzić audyt podatkowy w firmie ?

2018-07-27 15:04:59
Audyt w obszarze prawnym i podatkowym przeprowadzany jest najczęściej przy okazji zmian w firmie. Mogą być to zmiany o charakterze właścicielskim – wejście do spółki nowego wspólnika, restrukturyzacja, ale także zmiany osobowe - zmiany zarządu, zmiany kluczowych osób w firmie.

Audyt w obszarze prawnym i podatkowym przeprowadzany jest najczęściej przy okazji zmian w firmie. Mogą być to zmiany o charakterze właścicielskim – wejście do spółki nowego wspólnika, restrukturyzacja, ale także zmiany osobowe - zmiany zarządu, zmiany kluczowych osób w firmie. Nie oznacza to jednak, że jest zarezerwowany tylko dla dużych firm czy też dokonujących ważnych zmian.

Audyt może być potraktowany również jako narzędzie okresowej analizy bieżącej kondycji każdej firmy.

Korzyści z przeprowadzenia audytu podatkowego

  • Identyfikacja nieprawidłowości

Zewnętrzny niezależny audytor dokonuje przeglądu dokumentów i rozliczeń z wybranego okresu podatkowego. Spojrzenie osoby trzeciej bardzo często pozwala wskazać błędy i nieprawidłowości, których istnienia (nawet przy dochowaniu największej staranności) firma może nie być świadoma.

Dzięki audytowi(...)

 Czytaj cały artykuł na: Dlaczego warto przeprowadzić audyt podatkowy w firmie ?

 

Link do strony www: www.uchman.pl
Uchman i Partnerzy sp. z o.o. Społka Doradztwa Podatkowego

 

Zajmujemy się doradztwem podatkowym dla biznesu. Łączymy wiedzę prawną i podatkową z wiedzą o zarządzaniu firmą, co daje nam możliwość realizacji skomplikowanych projektów interdyscyplinarnych takich jak ceny transferowe, czy restrukturyzacja biznesu.
Kategorie: Finanse, Gospodarka, Usługi
Dodał: Uchman i Partnerzy sp. z o.o. Spółka Doradztwa Podatkowego