Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Do czytania na wakacje

2019-06-17 13:06:17
Wydawcy przygotowali na tegoroczny sezon letni specjalny zestaw wakacyjnych nowości, które powinny uprzyjemnić wypoczynek. W ofercie Kolportera znalazły się m.in. nowe książki dla dorosłych i dla dzieci, atrakcyjne magazyny, krzyżówki i wszelkiego rodzaju łamigłówki.

– Oferta książek na lato w salonikach Kolportera jest jak zawsze urozmaicona i skrojona na miarę dobrze nam znanych gustów naszych klientów ” – mówi Urszula Jurkowska, menadżer produktu w Pionie Handlowym Kolportera. – Z założenia w tym okresie proponujemy literaturę relaksującą i inspirującą do przyjemnego spędzenia wakacji. A więc najlepiej sprawdzająca się podczas upałów literatura gatunkowa: kryminał, thriller, fantastyka oraz melodramaty i romanse. Mamy też coś „cięższego” na chłodniejsze, deszczowe dni, jak „Morawiecki i jego tajemnice” Tomasza Piątka czy „Jerzy Dziewulski o kulisach III RP”.

Kryminały, sagi, erotyki

Wielbicieli kryminałów ucieszą z pewnością bestselery jednego z poczytniejszych pisarzy tego gatunku – Marka Krajewskiego. Już w sierpniu po raz pierwszy ukażą się zebrane w jednej kolekcji, wydanej przez wydawnictwo Edipresse Polska. Specjalnie dla pań ten sam wydawca przygotował na wakacje cykl powieści „Oblicza namiętności”, które już w lipcu pojawią się m.in. w salonikach Kolportera. To cieszące się rosnącą popularnością kobiece erotyki, o które pyta coraz więcej czytelniczek.

Swoje wierne fanki, ale także fanów mają sagi. Wielowątkowe, trwające przez lata historie, w których życie głównych bohaterów obfituje w wiele dramatycznych wydarzeń, opisanych na szerokim tle obyczajowym, szczególnie intrygują i wciągają. Jedną z nowości rynkowych, na które warto zwrócić uwagę w tym sezonie, jest saga norweska pt. „Wojna i miłość”, autorstwa Else Berit Kristiansen. Tego lata ukaże się też wydana przez Edipresse polska saga rodzinna Zbigniewa Żbikowskiego.

Megagwiazdy literatury

W sprzedaży jest już powieść popularnej pisarki Katarzyny Grocholi „Przeznaczeni”. Książka ukazała się w serii „Faktu” wydawnictwa Ringier Axel Springer Polska. W czerwcu w „Fakt Bestseller” ukaże się książka Marcina Margielewskiego „Jak podrywają szejkowie”. opublikowana we współpracy z wydawnictwem Prószyński i Ska.

RASP pamięta też o miłośnikach kryminałów. W punktach sprzedaży ponownie pojawiła się kolekcja książek megagwiazdy współczesnego thrillera, Harlana Cobena, zawierająca 28 powieści jednego z ulubionych autorów Polaków. Jego książki niezmiennie królują na listach bestsellerów. Kolekcja „W labiryncie kłamstw” daje możliwość skompletowania wszystkich dotychczas wydanych w Polsce powieści w wyjątkowym wydaniu w oprawie twardej i po atrakcyjnej cenie.

Kobiety szpiedzy

Dodatki do swoich czasopism oraz wakacyjne wydania specjalne magazynów z myślą o wakacjach zaplanowała Agora. W czerwcowym numerze miesięcznika „Wysokie Obcasy Extra” jednym z dodatków będzie książeczka dla dzieci. Z kolei do części nakładu nowego numeru „Logo” (w sprzedaży od 31 maja), dodany jest w prezencie audiobook Marka Zmysłowskiego „Goniąc czarne jednorożce”. 4 czerwca wyszło nowe wydanie dwumiesięcznika „Kuchnia”, z którym można kupić w pakiecie wydanie specjalne magazynu „Strączki na 4 pory roku” z przepisami na 107 potraw z warzyw strączkowych. 18 lipca br. na rynku pojawi się specjalne wydanie „Wysokich Obcasów", poświęcone psychologii związków. 15 sierpnia br. w kolejnym specjalnym wydaniu „Wysokich Obcasów” pt. „Kobiety szpiedzy” czytelnicy poznają 20 sylwetek najbardziej tajemniczych kobiet w historii.

Żeby dzieci się nie nudziły

Wydawcy pamiętają oczywiście o najmłodszych odbiorcach. Kolporter w ofercie dystrybucyjnej ma do zaproponowania m.in. kolorowanki i książeczki wydawnictwa Ferment, czasopisma wydawnictw Media Service Zawada oraz Egmont Polska.

Warte polecenia są m.in trzy magazyny Egmontu. Pierwszy to „Fisher Price”, który ukaże się w czerwcu. Całość – naklejki i magazyn – jest drukowany zgodnie z wymogami bezpieczeństwa dla dzieci poniżej 3 roku życia. Rysunkowa treść jest tu idealnie dopasowana do dzieci 2+ – konsultowana merytorycznie; rozwija spostrzegawczość, zdolności manualne, kojarzenie, pamięć wzrokową. Kolejnym magazynem jest „Robot Trains”, który czytelnikowi w wieku 6-8 lat pozwala przenieść się do wioski, której mieszkańcami są... pociągi. Wśród nich kilka jest szczególnych, bo w zależności od potrzeb ulegają transformacji w roboty. Do starszych dzieci, w wieku 8 – 12 lat, adresowany jest natomiast miesięcznik „Marvel Komiks”. Każdy numer to ponad 100 stron komiksów z przygodami Spider-Mana, Hulka, Avengers oraz innych znanych i lubianych herosów Marvela.

Dużo radości z wakacji będą mieli mali czytelnicy w lipcowym numerze „Świerszczyka” wydawnictwa Nowa Era. Dodatkowo na wakacje ukaże się wydanie specjalnie tego miesięcznika. Gra planszowa, dołączona do numeru, z pewnością umili wieczory albo deszczowe dni.

„Polityka” na wakacje

Od ośmiu lat „Polityka” zaprasza do wakacyjnego rozwiązywania łamigłówek o różnym stopniu trudności. W lesie, na plaży, pod namiotem, w samolocie – wszędzie można się sprawdzić w zadaniach logicznych, liczbowych, słownych i wiedzowych. Podział na tych, którzy lubią zagadki i tych, którzy ich nie lubią chyba nie istnieje. Tegoroczny „Omnibus” wakacyjny „Polityki” ukaże się 18 czerwca.

Dodatkowo na tegoroczne lato Polityka przygotowała aż pięć „Pomocników Historycznych”.  Będą to: „Historia Japonii” (12 czerwca), „Rzeczpospolita Obojga Narodów” (3 lipca), biografia Jana III Sobieskiego (17 lipca), „Historia Śląska” (7 sierpnia) oraz „1939 rok” (21 sierpnia). 10 lipca pod logotypem „Polityki” ukaże się drugi numer „Niezbędnika Współczesnego”, a  29 sierpnia „Poradnik Psychologiczny Polityki”, który przybliży temat życiowej przyzwoitości. Z kolei 26 czerwca na rynku ukaże się specjalna publikacja na lato dwutygodnika „Forum”.

Miłośnicy krzyżówek, jolek, szarad, zagadek logicznych i łamigłówek także nie będą mogli narzekać na brak propozycji. Różnorodne formy szaradziarskie, jak co miesiąc przygotowują dwa wydawnictwa: Technopol oraz Rozrywka.    

 

Dodał: Kolporter