Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Do jakich celów zastosować koperty bąbelkowe?

2018-05-07 08:54:12
Istnieje wiele sposobów na przygotowanie towaru do wysyłki. Jednym z nich jest zastosowanie kopert bąbelkowych. W tym artykule skupimy się na zastosowaniu tego rodzaju opakowania oraz jego zaletach.

Koperty bąbelkowe to tani i skuteczny sposób na zabezpieczenie towaru w trakcie transportu. Pozwala bowiem nie tylko zamortyzować wszelkie wstrząsy ale dodatkowo chroni produkt przed wilgocią. W tym artykule postaramy się przeanalizować do czeg tak naprwadę zastosować można koperty bąbelkowe.

Zacznijmy najpierw od samej konstrukcji koperty bąbelkowej. Zawsze składa się ona bowiem z dwóch warstw. Pierwszej foliowej lub papierowej oraz drugiej warstwy która jest wykonana z folii bąbelkowej. Sama folia bąbelkowa to bardzo wiele malutkich komór które zostały wypełnione powietrzem. Dzięki temu działają niczym poduszka powietrzna i amortyzują wszelkie wstrząsy.

Skoro poznalismy konstrukcję to czas na to aby odpowiedzieć sobie na pytanie co można zapakować do koperty bąbelkowej? Otóż najlepiej będzie w niej umieścić wszystkie towary, które w przypadku wysyłki w standardowym kartonie mogły by ulec zniszczeniu. Przykładem mogą być tutaj płyty DVD lub też jakaś biżuteria. W kopertach bąbelkowych dobrze również transportować produkty które łatwo mogą ulec połamaniu. Ponadto fakt, że koperty bąbelkowe chronią również przed wilgocią sprawia, że za ich pomocą można z powodzeniem wysyłać drobną elektronikę.

Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów kopert bąbelkowych, które dopasowane są do różnorakich wymagań klientów. Pozwalają one bowiem dopasować wielkość zarówno w przypadku dokumentów czy też małych przedmiotów jak ładowarka USB.

Do głównych zalet kopert bąbekowych zaliczyć trzeba ich bardzo atrakcyjną cenę oraz łatwą dostępność. Ich kolejnym atutem jest to, że pozwalają zaoszczędzić również czas. Włożenie i zapakowanie towaru zajmuje bowiem jedynie kilka sekund. W przypadku innego rodzaju opakowania trzeba na cały proces przeznaczyć znacznie więcej czasu.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy was do korzystania z kopert bąbelkowych podczas wysyłania towaru – są one idealną alternatywą dla osób które poszukują sprawdzone i łatwego sposobu na zapakowanie przesyłki.

Kategorie: Transport
Regiony: mazowieckie
Dodał: Marcin Marcinski