Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Do trzech razy sztuka w Trójmieście, czyli co poza morzem

2015-04-22 15:58:31
Czy istnieje miejsce łączące w sobie miejski gwar ze spokojem niczym niezmąconej natury? Tak! W Polsce jest to charakterystyczne i wyjątkowe Trójmiasto, w którego skład wchodzą Gdańsk, Sopot oraz Gdynia. Czym jeszcze magnetyzuje to miejsce, czym przyciąga tysiące turystów – także tych zza granicy?

Mówi się, że w Trójmieście nie czuć nadmorskiego klimatu. Wszyscy pędzą gdzieś do pracy i na towarzyski wypad na plażę nie ma czasu. Nic bardziej mylnego – czas rzeczywiście gna tam jak szalony, ale to z powodu wielu możliwości oraz miejsc, które warto znaleźć, odwiedzić i zapamiętać. Coś przyciąga w tamte rejony. Zimą jest to jod, natomiast latem spacery brzegiem morza lub szlakiem zabytkowych kamieniczek.

Miejsce tętniące historią i kulturą

39 teatrów, w tym najbardziej popularne Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie oraz Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, 41 muzeów, 72 zabytki przyrody oraz architektury i 22 kina – to tylko niektóre z atrakcji gwarantujących niezapomnianą wycieczkę do Trójmiasta. Weekend może nie wystarczyć.

Warto również pamiętać, że właśnie tam – w Gdańsku – zrodziła się polska Solidarność. Tam na scenę polityczną wstąpiła wielka postać Lecha Wałęsy, laureata Pokojowej Nagrody Nobla.

Inna strona miasta

Wyrzucić na chwilę z głowy stereotypy, zamknąć oczy i dać się poprowadzić. Zapomnieć o gwarze wielkiego miasta, o blisko 500 tysiącach ludzi mieszkających na 414,38 m2. Wyobrazić sobie brzeg morza, imponujący port i żaglowiec tak duży, że jego maszt niemal dotyka nieba – to Dar Pomorza. Najbardziej znany w Polsce żaglowiec, będący dziś, po zakończeniu służby, jednym z oddziałów Centralnego Muzeum Morskiego. Trójmiasto to także o 172 kluby sportowe, których występy można podziwiać na jednej z piękniejszych polskich hal – ERGO Arenie. Wyjątkowa jest w niej nie tylko architektura, lecz także… położenie. Władze miasta specjalnie tak przesunęły granicę między Gdańskiem i Sopotem, by przechodziła dokładnie w połowie hali. Symbolizuje to wspólnotę mieszkańców – echo wspomnianej już Solidarności.  

Muzyczne serce Polski

Sopocka Opera Leśna jest miejscem kultowym. Tutaj od lat odbywają się największe koncerty i festiwale w kraju. TopTrendy Festiwal, Polsat Sopot Festival przyciągają tysiące osób zakochanych w dobrej muzyce. Do tego lipcowy Open’er Festival w Gdyni i wakacyjne miesiące mogą upłynąć pod hasłem wielu muzycznych zachwytów i emocjonalnych przeżyć. Tego nie można przegapić. 

Powyższe informacje i ciekawostki dotyczące Trójmiasta zebrała sieć Accor Hotels.

Kategorie: Turystyka
Dodał: they.pl