Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Dobre praktyki Pramerica Życie w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

2018-04-19 10:04:33
Dwa projekty Pramerica Życie zostały opublikowane w tegorocznej edycji Raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Są to: program Moc Działania oraz Dzień Wolontariusza.

Pramerica Moc Działania jest konkursem dla zaangażowanych społecznie uczniów - wolontariuszy z całej Polski, który docenia i nagradza ich przedsiębiorczą postawę, a także umiejętność dostrzegania i rozwiązywania problemów społecznych.

 Druga praktyka uwzględniona w Raporcie, to coroczny Dzień Wolontariusza. W ramach tej akcji pracownicy 

i współpracownicy Pramerica Życie oraz ich przyjaciele i członkowie rodzin, zamieniają się w pomocników, malarzy, opiekunów, ogrodników, animatorów, a nawet kucharzy. Odwiedzają placówki opiekuńcze (domy dziecka, świetlice, schroniska, hospicja) położone w oddalonych od dużych aglomeracji miejscowościach, gdzie remontują pomieszczenia, organizują atrakcje dla podopiecznych, odświeżają ogrody czy odnawiają place zabaw.

 Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” zawiera ponad tysiąc przykładów działań firm społecznie odpowiedzialnych. Publikacja stanowi największy w Polsce przegląd aktywności biznesu społecznie odpowiedzialnego. W tym roku zawiera ponad tysiąc opisanych praktyk.

 – Cieszymy się z kolejnego rekordu i tak dużej liczby praktyk, która sprawia, że nasz raport staje się z roku na rok cenniejszym źródłem inspiracji dla tych, którzy zaczynają swoją drogę do biznesu odpowiedzialnego społecznie, ale też dla organizacji poszukujących nowych partnerów do swoich pomysłów czy działań. – powiedziała Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

 Inicjatywy Pramerica Życie zostały zakwalifikowane jako dobre praktyki w obszarach: zaangażowanie społeczne oraz praktyki z zakresu pracy.

 – W naszej codziennej pracy chronimy  klientów i pomagamy im wtedy, kiedy najbardziej tego potrzebują. Taką misję mogą realizować wyjątkowi ludzie pełni empatii i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.  Włączenie Pramerica w poczet firm odpowiedzialnych społecznie jest naszą dumą i wyróżnieniem, a także dowodem na to, że dzięki spójnym wartościom oraz zaangażowaniu naszych pracowników i współpracowników, nasza działalność wykracza daleko poza aktywność biznesową – podsumowuje Małgorzata Morańska, rzecznik prasowy Pramerica Życie. 

Dodał: Pramerica Życie TUiR SA