Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Dział Rynków Kapitałowych BNP Paribas Real Estate Poland pod nowym przewodnictwem

2019-04-03 10:47:11
Piotr Krawczyński dołączy do zespołu BNP Paribas Real Estate Poland, obejmując stanowisko Head of Capital Markets CEE. Odpowiedzialny będzie m.in. za pozyskiwanie nowych klientów oraz koordynowanie transakcji sprzedaży/kupna nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej.

Piotr Krawczyński dołączy do zespołu BNP Paribas Real Estate Poland, obejmując stanowisko Head of Capital Markets CEE. Odpowiedzialny będzie m.in. za pozyskiwanie nowych klientów oraz koordynowanie transakcji sprzedaży/kupna nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. Zakres jego obowiązków obejmować będzie również doradztwo w obszarze finansowania inwestycji w nieruchomościach.

Nowy dyrektor w BNP Paribas Real Estate Poland posiada wieloletnie doświadczenie w branży nieruchomościowej poparte rozległą znajomością rynku inwestycyjnego oraz transakcyjnego w Polsce. Swoją karierę zawodową rozpoczął w Chase Fund Management, firmie zarządzającej VI NFI Magna Polonia. W latach 1998 - 2015 zdobywał swoje doświadczenie na różnych stanowiskach w strukturach Kulczyk Holding i Kulczyk Investments, gdzie zarządzał projektami inwestycyjnymi z różnych branż. W latach 2010-2015 pracował jako Dyrektor Zarządzający i Członek Zarządu spółek Kulczyk Silverstein Properties oraz Kulczyk Real Estate Holding. Zanim dołączył do BNP Paribas Real Estate Poland piastował stanowisko Partnera Zarządzającego w firmie Synerium. Posiada wieloletnie doświadczenie związane z pracą w Radach Nadzorczych wielu spółek.

Głównym zadaniem Piotra Krawczyńskiego będzie opracowanie oraz realizacja nowej strategii rozwoju dla działu Rynków Kapitałowych na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Dzięki osobie nowego dyrektora oraz kompetencjom pozostałych członków zespołu, BNP Paribas Real Estate Poland oferuje kompleksową, spełniającą najwyższe standardy rynkowe usługę doradczą w zakresie transakcji sprzedaży, kupna oraz wsparcie przy pozyskiwaniu dostępnych form finansowania, co pozwoli zwiększyć potencjał inwestycyjny nieruchomości.

- Trwająca od kilku lat hossa stawia coraz to nowe oraz coraz to poważniejsze wyzwania przed wszystkimi uczestnikami rynku.  Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest zrozumienie nie tylko mechanizmów rządzących rynkiem nieruchomości oraz zmieniających się potrzeb klientów, ale i procesów biznesowych oraz zasad globalnego przepływu kapitału.  Rejon Europy Centralnej i Wschodniej jest postrzegany jako doskonałe miejsce do inwestowania, co w połączeniu z innowacyjnością oraz bezpieczeństwem daje doskonały potencjał do ponadprzeciętnych zwrotów dla inwestorów oraz satysfakcji najemców – powiedział Piotr Krawczyński, Head of Capital Markets CEE w BNP Paribas Real Estate Poland.

Kluczowe dla powodzenia projektu będzie dotarcie z ofertą zarówno do nowych jak i działających od dłuższego czasu na rynku inwestorów.

- Poszukiwaliśmy osoby z rozległą wiedzą oraz unikalnymi kompetencjami w zakresie pozyskiwania oraz realizacji dużych, skomplikowanych transakcji sprzedaży i kupna nieruchomości na wszystkich etapach procesu – od wyboru odpowiedniej lokalizacji, przez dobór właściwego typu nieruchomości oraz wielkości modułu, po wsparcie oraz doradztwo ukierunkowane na skuteczną realizację projektów inwestycyjnych, co będzie ważnym argumentem w negocjacjach z potencjalnymi klientami. W trakcie swojej dotychczasowej kariery zawodowej Piotr Krawczyński zdobył szerokie doświadczenie w tej dziedzinie, a także – co istotne - umiejętność zrozumienia potrzeb oraz oczekiwań kontrahentów w zależności od branży, skali oraz charakteru ich działalności. Pozyskanie tak doświadczonego menadżera będzie dużym wzmocnieniem dla naszego działu oraz  szansą na umocnienie naszej wysokiej pozycji rynkowej w segmencie inwestowania w nieruchomości – twierdzi Marcin Klammer, Prezes Zarządu, CEO CEE, BNP Paribas Real Estate Poland.

Piotr Krawczyński objął swoje stanowisko z dniem 11 marca br. Wspólnie z ekspertami BNP Paribas Real Estate weźmie udział w tegorocznych targach MIPIM 2019.

Dodał: BNP Paribas Real Estate