Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Dzięki tej aplikacji możesz przewidzieć opóźnione loty

2018-04-13 09:46:33
Samolot odlatuje za mniej niż 10 minut, ale nikogo jeszcze nie ma na pokładzie, a drzwi są pozamykane? Już wiadomo, że lot na pewno będzie opóźniony, ale na ekranie informacyjnym wciąż wyświetla się komunikat o punktualnym starcie.

. Brzmi znajomo? No cóż, nie jesteś z tym sam. Każdego dnia około 5000 lotów jest opóźnionych lub odwołanych. A gdyby można było przewidzieć takie sytuacje i uniknąć niepotrzebnych oczekiwań?

Linie lotnicze często ogłaszają opóźnienia lotów w ostatniej chwili i zazwyczaj nie przeszkadza im utrzymywanie pasażerów w niepewności aż do zajęcia miejsca w samolocie. Praktycznie niemożliwym było odgadnąć, ile czasu spędzimy na lotnisku, dlatego Google pospieszył z pomocą pasażerom i stworzył aplikację, która przewiduje opóźnienia lotów.

Firma ostatnio zaktualizowała swoją usługę Flights o nową funkcję, pomocną w uzyskaniu informacji, które przecież nam się należą. Teraz – oprócz już istniejącej usługi rezerwacji biletów lotniczych i powiadomień o potwierdzonych zakłóceniach lotów, aplikacja jest teraz w stanie przewidzieć opóźnienia.

Google wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego i historyczne dane o statusie lotów do prowadzenia prognoz. Może wyniki nie zawsze są dokładne ze względu na ograniczoną ilość zebranych informacji, ale przewidywania będą stawać się lepsze w miarę analizowania większej ilości danych. Na razie firma jest w 80% pewna swoich wyników. To wciąż znacznie więcej, niż nic. Aby sprawdzić, czy lot jest opóźniony, wystarczy wyszukać numer lotu lub trasę, a otrzymasz szczegółowe informacje.

Nie ufasz algorytmom? Nie martw się, zawsze możesz sam sprawdzić status swojego lotu w wielu urządzeniach śledzących, na przykład flightaware.com lub flightradar24.com, które zapewniają transmisję na żywo przelotów samolotów z całego świata. W ten sposób dowiesz się, gdzie dokładnie jest konkretna maszyna.

Wiedząc, że lot będzie spóźniony, nie powinieneś zapomnieć o odprawie na czas. Według Mariusa Stonkusa, prezesa Skycop, w przypadku niezastosowania się do tego wymogu, można później ponieść koszty związane z uzyskaniem odszkodowania.

Jeżeli nie dokonałeś odprawy co najmniej 45 minut przed planowym odlotem, przewoźnik lotniczy nie jest zobowiązany do wypłaty odszkodowania, nawet jeżeli lot opóźnia się o więcej niż 3 godziny. Może to oznaczać stratę do 600 euro”- wyjaśnia Marius Stonkus. „Pamiętaj, że nawet jeśli wiesz, że twój lot nie odbędzie się o czasie, musisz dokonać odprawy".

Większość linii lotniczych oferuje możliwość odprawy biletowo-bagażowej przez Internet. Dzieki temu nie trzeba pojawiać się na lotnisku z dużym wyprzedzeniem. Jeśli jednak podróżujesz z zarejestrowanym bagażem lub zdecydowałeś się na odprawę na lotnisku, nadal musisz być punktualnie.

 

O SKYCOP:

 

 

SKYCOP jest firmą, walczącą na całym świecie o prawa pasażerów z liniami lotniczymi, które unikają wypłaty odszkodowania za zakłócenia w lotach.

Firma oferuje podróżnym, których zawiodły linie lotnicze, odzyskanie pieniędzy za opóźnienie, odwołanie lotu lub lot o zawyżonej liczbie rezerwacji za pośrednictwem międzynarodowej platformy www.skycop.com  

Profesjonaliści SKYCOP, posiadający ponad dziesięcioletnie doświadczenie w zakresie lotnictwa, prawa i zarządzania długami, są gotowi pomóc pasażerom w walce o ich prawa, w uzyskaniu maksymalnego odszkodowania za doznane niedogodności.

 

Dodał: OneMulti