Kategoria

Wyszukiwarka

Region

E-sportowe finały w zrewitalizowanej hali FSO

2018-12-04 14:43:26
Finałowe rozgrywki E-sportowych Akademickich Mistrzostw Polski - E-AMPY 2018 - odbędą się w dniach 1-2 grudnia 2018 r. w nowo otwartym centrum targowo-wystawienniczym Global Expo, mieszczącym się na zrewitalizowanych terenach FSO przy Modlińskiej 6D.

Zawodnicy będą rywalizować w trzech dyscyplinach: Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, FIFA 19. Wydarzenie jest organizowane z inicjatywy Akademickiego Związku Sportowego.

 

- E-sport zyskuje coraz większą popularność, przebojem zdobywa serca i to nie tylko młodego pokolenia. Również dotychczasowi sceptycy nie mogą przechodzić obojętnie obok e-sportu, zwłaszcza że oprócz zainteresowania przyciąga także coraz większe pieniądze. Oczywiście, przyszłość dyscypliny i rozwoju rozgrywek tkwi w potencjale młodych ludzi, tym bardziej cieszy nas, że Akademickie Mistrzostwa Polski w e-sporcie będą gościć w naszych wnętrzach, gdzie surowe postindustrialne przestrzenie łączą się z nowoczesnością, tworząc wyjątkowy klimat dla tego typu wydarzeniakomentuje Bartosz Sosnowski, wiceprezes zarządu Centrum Targowo-Kongresowego, operatora Global Expo.

W wielkim finale zmierzy się najlepszych 52 zawodników z 11 uczelni z całej Polski. Będą oni pogrupowani w cztery drużyny grające w CS:GO, cztery zespoły rywalizujące w League of Legends (LoL) oraz 4 indywidualnych zawodników FIFA 19. Każdy z graczy musi posiadać status studenta reprezentowanej przez siebie uczelni oraz być członkiem AZS. Obok medali na zwycięzców czekają nagrody finansowe i rzeczowe, a także miejsce w grupie finałowej ligi Edu Esports League oraz możliwość uczestnictwa w obozach i szkoleniach organizowanych przez AZS. 

Wydarzenie poprowadzi Maciej “Sawik” Sawicki, znany w środowisku e-sportowym komentator. Podczas rozgrywek w CS:GO za mikrofonem zasiądzie Mateusz "HaX" Ogonowski, zaś w trakcie LoL duet Nervarien i Leo. Zmagania w FIFA 19 komentować będzie Damian "PLKD" Kornienko. Dla osób, które nie będą mogły śledzić rozgrywek na żywo w Global Expo, odbędzie się transmisja za pośrednictwem platformy Twitch.

Podczas rozgrywek E-AMPY 2018 pojawią się nie tylko osobowości e-sportu, ale także i sportu tradycyjnego. Odbędzie się również panel dyskusyjny o tym, co łączy oba światy. Tego też m.in. dotyczyć będzie rozmowa zaplanowana podczas wydarzenia z uznanym polskim lekkoatletą - Pawłem Fajdkiem – najmłodszym złotym medalistą mistrzostw świata w rzucie młotem. 

Global Expo to wyjątkowe na mapie stolicy centrum, zlokalizowane przy najruchliwszym węźle komunikacyjnym Warszawy, u zbiegu Trasy Toruńskiej, S8, a także ulic Modlińskiej i Jagiellońskiej. Inwestycja powstała w miejscu byłej fabryki FSO z zachowaniem elementów funkcjonalnych dawnych hal, łącząc oryginalny poprzemysłowy design z nowoczesnymi technologiami. Na potrzeby organizatorów wydarzeń Global Expo udostępnia największą w stolicy halę wystawienniczą pod jednym dachem oraz piętro konferencyjne z dostępem do sali eventowej i modułowych sal konferencyjnych. Obiekt będzie też dysponować pełną infrastrukturę towarzyszącą, m.in. restauracją na 300 miejsc, parkingiem na 1400 aut, w dalszej perspektywie, także hotelem klasy biznes ze 150 pokojami. Więcej na www.globalexpo.pl.

Dodał: Practum