Kategoria

Wyszukiwarka

Region

EKO-nauka dla najmłodszych

2019-07-30 10:55:46
Nauka poprzez zabawę - tak w skrócie określić można spotkania z dziećmi i młodzieżą zorganizowane w ramach kampanii ekologicznej Lato z klimatem. W pierwszych warsztatach udział wzięła łącznie ponad setka uczestników.
Wspólnie spędzony czas z raciborską młodzieżą zainicjował cykl, zaplanowany w ramach kampanii Lato z klimatem. - Chcemy pobawić się w ekologów - odkrywców, którzy poprzez zabawę mogą się edukować. Warsztaty z dziećmi i młodzieżą mają uczyć nowe pokolenie dobrych nawyków i tego, że klimat nie może być im obojętny - mówi pomysłodawczyni kampanii, poseł na Sejm RP Gabriela Lenartowicz.

Dwa spotkania dwa sukcesy!
Pierwsze spotkanie odbyło się na kąpielisku Obora w Raciborzu, gdzie integrowali się uczestnicy letnich zajęć klubów osiedlowych Spółdzielni Mieszkaniowej Nowoczesna. Krótka pogadanka z młodzieżą udowodniła, że temat zmiany klimatu nie jest im obcy. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w grach i zabawach o tematyce ekologicznej, m.in. posegregować odpowiednio odpady czy rozwiązać krzyżówkę. Dla najbardziej aktywnych przewidziano drobne upominki, a dla każdego - zdrowe jabłko. - Wiem trochę o ekologii i segreguję w domu odpady, ale przyznam, że nie wiedziałam do którego kosza powinny trafić trociny albo paragon. To duże zaskoczenie - komentuje Weronika, uczestniczka zajęć. Na zgromadzoną młodzież czekały dodatkowo EKO-ulotki, w których przedstawione zostały najważniejsze informacje o klimacie oraz kilka ciekawostek wartych uwagi.

Kolejne spotkanie odbyło się z młodzieżą uczęszczającą do klubu Strefa w Raciborzu. Tutaj również nie zabrakło małego kompendium wiedzy na początek oraz atrakcji i nagród. - Cieszę się, że dzieci sporo wiedzą, jednak wciąż ta wiedza jest niewystarczająca. Przed nami jeszcze dużo pracy - dodaje inicjatorka akcji. Młodzież i tym razem chętnie brała udział w ekologicznych zabawach. - Bardzo nam się podobało, mogłyśmy dowiedzieć się jak dbać o środowisko oraz co to w ogóle jest zmiana klimatu - opowiadają Eliza i Julia, uczestniczki zajęć. Na zakończenie, również tutaj, każdy otrzymał drobny upominek oraz ulotkę; swoistą instrukcję obsługi klimatu dla każdego . 

Kolejne akcje przed nami
Przypomnijmy, że inicjatywa Lato z klimatem skierowana jest do mieszkańców subregionu m.in. Raciborza, Rybnika, Żor i Wodzisławia Śląskiego. W związku z tym organizatorzy planują spotkać się z różnymi odbiorcami w kolejnych miejscowościach. Następny warsztat dla młodzieży przewidziany jest w Rybniku. Równolegle do spotkań z najmłodszymi, organizatorzy zaplanowali również cykl spotkań kobiet, pod hasłem: Ekologiczna Pani Domu a bardziej dowcipnie; Babskie Klimaty. Zapraszamy!

***
Kampania ekologiczna Lato z klimatem
www.facebook.com/LatoZklimatem
www.twitter.com/KlimatemZ

Kampania ekologiczna Lato z klimatem jest przedsięwzięciem, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych oraz działań odpowiedzialnych społecznie a także zaangażowanie mieszkańców (głównie młodzieży). Adresowana jest do dzieci i młodzieży z regionu oraz kobiet prowadzących gospodarstwa domowe. Jej inicjatorką jest poseł na Sejm RP Gabriela Lenartowicz.

***
Kontakt dla mediów:
Iwona Cybulska
specjalista ds. public relations
iwona.cybulska@adventure.media.pl
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 780 115 953
Dodał: Adventure Media s.c.