Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Ecolab uruchamia specjalny program dla placówek opiekuńczych i szkół

2019-01-29 12:52:49
Ecolab, światowy lider w dziedzinie rozwiązań z zakresu higieny i zapobiegania infekcjom, uruchomił Care Program, który pomaga zapewnić czyste i bezpieczne środowisko w placówkach opiekuńczych, szkołach i obiektach użyteczności publicznej w Polsce.

Według danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, infekcje kosztują Europę 5,5 mld euro rocznie. Dlatego niezwykle ważne jest zapewnienie czystego i bezpiecznego środowiska w obiektach publicznych, takich jak szkoły czy Domy Pomocy Społecznej.

- Stały ruch i ogromna liczba powierzchni wymagających czyszczenia i odkażania, stanowi spore wyzwanie dla personelu sprzątającego. Utrzymanie czystości w wielu salach i toaletach publicznych wymaga działania w sposób sprawny i dyskretny, a niewłaściwie dobrane środki i techniki mycia mogą wręcz przyczynić się do rozpowszechniania patogenów – mówi Andrzej Piotrowski, dyrektor Dywizji Institutional w Ecolab Polska.

Odpowiedzią na te wyzwania jest opracowany przez Ecolab Care Program. Zapewnia on kompleksowe podejście do higieny i czystości, które personel może łatwo wdrożyć i zintegrować z codziennymi działaniami. Dzięki profesjonalnym szkoleniom i wydajnym produktom, placówki będą w stanie zapewnić czyste, bezpieczne i zdrowe środowisko dla gości oraz personelu i zmniejszyć ryzyko infekcji.

- Naszą siłą zawsze było technologiczne know-how, poparte profesjonalnymi szkoleniami, indywidualną obsługą każdego klienta i wsparciem serwisowym na miejscu. Stawiamy na szkolenia, ponieważ odpowiednio wykwalifikowanemu personelowi łatwiej jest wdrożyć właściwe procesy i procedury postępowania. Warto też zaznaczyć, że koszty pracy stanowią 85% kosztów utrzymania czystości w obiektach, koszt środków chemicznych i systemów to zaledwie 2% - mówi Andrzej Piotrowski, dyrektor Dywizji Institutional w Ecolab Polska.

Care Program Ecolab to, oprócz szkoleń i kompleksowej obsługi serwisowej, szereg rozwiązań dla placówek opiekuńczych, obejmujących m.in. opartą na technologii HighSpeed H2O2 formułę do dezynfekcji powierzchni Drysan Oxy, której składnik aktywny rozkłada się na tlen i wodę; szeroką gamę środków do polerowania podłóg; specjalnie zaprojektowanę mopy, pozwalające obniżyć zużycie wody nawet o 85%; programy higieny rąk i zmywania w kuchni.

Dodał: Open Media