Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Edukacja jest najważniejsza

2017-04-03 10:57:31
Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO S.A. w Ostrowie Wielkopolskim w dalszym ciągu będzie stawiał na edukację ekologiczną. Jednym z głównych elementów tej kampanii jest organizowanie konkursów dla dzieci i młodzieży.
- Celem konkursów jest uświadomienie dzieciom, jak ważna jest dbałość o ekologię. Konsekwentnie uważamy, że to właściwa droga – tłumaczy Andrzej Strykowski, prezes ZOiGO MZO S.A. - Ważne jest, aby świadomość ekologiczną kształtować już od małego. Nic tak nie trafia do najmłodszych jak przekaz medialny. Konkursy dla dzieci, gry edukacyjne, czy pokazy multimedialne pokazują, w jaki sposób dbać o środowisko i zdecydowane szybciej zapadają w pamięć najmłodszych. Dlatego zamierzamy kontynuować te działania i to nie tylko na terenie Ostrowa Wlkp.

Spółka otrzymała w latach poprzednich wiele nagród za działania na rzecz edukacji ekologicznej. Ale o słuszności organizacji konkursów najlepiej świadczą ubiegłoroczne efekty.

W ubiegłym roku Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami "MZO" S.A. wspólnie z Gminą Przygodzice i przy współpracy Nadleśnictwa Antonin zorganizował po raz trzeci konkurs ekologiczny "Gmina Przygodzice to EKO-okolice" pod patronatem Wójta Krzysztofa Rasiaka.

W plastycznym współzawodnictwie, uczestniczyły dzieci z przedszkoli i szkół gminy Przygodzice.

Ich zadaniem było wykonanie prac z wykorzystaniem odpadów segregowanych. Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac wykonanych na wysokim poziomie merytorycznym i artystycznym.

Natomiast w Sieroszewicach odbyło się podsumowanie I Konkursu Ekologicznego "Gmina Sieroszewice odpady segreguje - środowiska nie truje". Konkurs odbył się pod patronatem Wójta Gminy Sieroszewice a organizatorami byli: Gmina Sieroszewice oraz Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami "MZO" S.A. w Ostrowie Wielkopolskim.

Konkurs rozstrzygnięto w czterech kategoriach wiekowych. Gimnazjaliści wykonywali zdjęcia ukazujące pozytywne i negatywne zjawiska w środowisku, w którym mieszkają. Zadaniem uczniów klas IV-VI było przygotowanie projektu ulotki dotyczącej segregacji odpadów w gospodarstwach domowych lub ograniczenie niskiej emisji. Uczniowie klas I-III wykonywali prace rysunkowe o tematyce "Moja gmina w barwach ekologii". Przedszkolaki mogły w dowolny sposób przedstawić w swoich pracach dbałość o środowisko naturalne.

Absolutnym hitem był konkurs "Odpady segregujesz środowiska nie trujesz". 10. jubileuszowa edycja odbyła się pod patronatem prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek. Udział wzięło w nim 300 uczestników z 23 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, z 13 szkół podstawowych i 5 gimnazjów.

kan

Dodał: PR Service