Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Efektowne i funkcjonalne oświetlenie RGB

2019-10-02 15:31:19
Jeśli zwykłe, białe oświetlenie staje się powoli nudne, warto zmienić je na te z możliwością dowolnego wyboru barwy światła. Doskonale sprawdzą się do tego celu taśmy LED RGB. Sprawdź ich możliwości oraz sposób instalacji.
Już dawno białe światło stało się nudne i mało efektowne. Obecnie coraz częściej decydujemy się na kolorowe oświetlenie w naszym mieszkaniu, jednak ciągle te same kolory również mogą szybko się nam znudzić. Doskonałym rozwiązaniem w takich przypadkach jest taśma LED RGB. Jest to wyjątkowy rodzaj paska LED, wyposażony w chip RGB, czyli taki, który może emitować światło w barwie:
  • R - czerwonej
  • G - zielonej
  • B - niebieskiej
Oczywiście tylko 3 kolory po dłuższym okresie użytkowania również stracą swój wyjątkowy efekt. Światła taśmy LED RGB przy pomocy odpowiedniego sterownika do ledów możemy dowolnie mieszać ze sobą, tworząc przeróżne kolory, dostępne w palecie barw RGB. Do dyspozycji będziemy mieć więc prócz podstawowych barw, takie kolory jak pomarańczowy, fioletowy, czy różowy. Wszystkim będziemy mogli dowolnie sterować przy użyciu dedykowanego pilota bezprzewodowego, czy nawet aplikacji na smartfonie.
Taśmy LED RGB występują w wersji 12V i 24V. Oznacza to, że do ich pracy będziemy potrzebować zewnętrznego zasilacza. Obecnie na rynku mamy dostępnych wiele modeli tago typu komponentów, ale do nowoczesnych technologii warto stosować wyłącznie zasilacze impulsowe o stabilizowanym napięciu. Paski LED RGB powinniśmy kleić także na powierzchnie odprowadzające ciepło, doskonale sprawdzą się do tego metalowe płaskowniki lub dedykowane profile aluminiowe do taśm LED.
 
Kategorie: Budownictwo, Dom
Dodał: Viva