Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Elektroniczne deklaracje PIT

2019-07-25 10:41:22
Obecne zmiany w przepisach pozwalają pracodawcy na wystawienie deklaracji PIT-11 wyłącznie drogą elektroniczną. Cała procedura jest znacznie szybsza i prostsza, jeśli wybierze się odpowiednie narzędzie. Przykładem jest system do elektronicznego generowania i dystrybucji rozliczeń e-PIT, opracowany przez Software House i Agencję Interaktywną Ideo.

Ustawowym obowiązkiem każdego pracodawcy jest wystawienie pracownikowi deklaracji PIT-11. Zmiany w przepisach, które pojawiły się w 2019 r., pozwalają płatnikowi na złożenie jej tylko w formie elektronicznej. Jednym z narzędzi, które jeszcze bardziej usprawnią cały proces, jest system do elektronicznego generowania i dystrybucji rozliczeń e-PIT, opracowany przez Software House i Agencję Interaktywną Ideo.

Szereg czynności związanych z przygotowaniem i dostarczeniem dokumentacji w wersji tradycyjnej wiąże się z nagromadzeniem obowiązków w krótkim czasie. Dlatego e-PITy szczególnie sprawdzają się w przypadku firm z dużą liczbą zatrudnionych. Odpowiednio zaprojektowana struktura wspiera pracę działu Kadr i buduje pozytywny wizerunek wśród pracowników.

Wysoka gwarancja bezpieczeństwa

Przepisy jasno określają wymogi dotyczące elektronicznego przesyłania dokumentów. Plik musi mieć formę nieedytowalną, określony termin i wzór oraz kwalifikowany podpis elektroniczny. System e-PIT gwarantuje zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa, podczas elektronicznego wystawiania deklaracji. Każdemu pracownikowi generowane jest unikatowe hasło, dzięki czemu procedura jest całkowicie bezpieczna. Podwładny zostaje o tym fakcie poinformowany drogą mailową lub smsem. Następnie za pomocą znanych jedynie jemu danych, loguje się do platformy na której znajduje się PIT-11 w formie pliku PDF.

e-PIT z korzyścią dla firmy

Zastosowanie proponowanego systemu to przede wszystkim oszczędność czasu. Zarówno aktualni pracownicy, jak i byli zatrudnieni otrzymują deklarację znacznie szybciej, niż w przypadku standardowej formy. Wszystkie obowiązki działu Kadr związane z papierową dokumentacją zostają wypełnione przez elektroniczny system. Ponadto rezygnacja z druku pozwala ograniczyć koszty operacyjne, a także zadbać o środowisko.

Z roku na rok postęp cyfryzacji jest widoczny praktycznie w każdym aspekcie naszego życia. System e-PITy to tylko jeden z licznych przykładów wdrożeń technologicznych. Takie rozwiązania za kilka lat będą funkcjonować w przedsiębiorstwach na co dzień. Sprawna realizacja zadań pracowniczych będzie bez nich trudna lub nawet niemożliwa.” podsumowuje Grzegorz Kucharski, Kierownik Działu Wdrożeń Technologii Internetowych, w Ideo.

Zarządzanie systemem elektronicznego generowania i dystrybucji rozliczeń e-PIT jest bardzo komfortowe i intuicyjne. Stworzona procedura przebiega w szybki i bezpieczny sposób. To proste narzędzie, które niezwykle korzystnie wpływa na funkcjonowanie całej firmy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj artykuł: Wystaw i dostarcz PIT-11 elektronicznie

Dodał: Ideo