Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Elitarne studia na ścieżce anglojęzycznej - General Aviation w Rzeszowie

2017-05-02 10:32:32
Marzysz o pracy w najbardziej dynamicznie rozwijającym się sektorze lotnictwa? Czy chciałbyś być jednym z pierwszych wykwalifikowanych pracowników tego sektora w Polsce? Wybierz międzynarodowe studia General Aviation w języku angielskim!

Czym jest General Aviation?

Mało osób zdaje sobie sprawę, że większość światowych operacji lotniczych to właśnie loty zakwalifikowane jako General Aviation. To loty nie pojawiające się w rozkładzie lotów na lotniskach, np. loty prywatnych lub wynajmowanych małych samolotów biznesowych (samoloty biorące na pokład do 20 pasażerów głównie dużych korporacji, klubów sportowych, gwiazd filmowych, itp.) szybowców, samolotów obsługujących skoczków spadochronowych czy w końcu loty osób kształcących się na pilotów. Gabaryty samolotów przeprowadzających te operacje lotnicze pozwalają na ogromną elastyczność, gdyż umożliwiają lądowanie nie tylko w zarejestrowanych portach lotniczych, lecz również na małych (często trawiastych) lądowiskach, których liczba jest dziesięciokrotnie większa od liczby lotnisk w skali globalnej. 

Dzięki studiom General Aviation we WSIiZ dołączysz do elitarnego grona studentów - jesteśmy jedyną uczelnią w kraju i Europie Środkowo-Wschodniej, która uruchomiła takie studia.

Od lat prowadzimy badania nad rozwojem rynku lotniczego w Polsce i na świecie, w szczególności rynkiem pracy w tej branży. Odpowiadamy na sygnały z rynku, rozmawiamy z naszymi partnerami biznesowymi, pracownikami branży lotniczej, a także z naszymi absolwentami Aviation Management (Zarządzanie lotnictwem), którzy już pracują w różnych liniach i portach lotniczych oraz firmach z branży lotniczej. Nasi absolwenci osiągają sukcesy. Bądź jednym z nich!

 

Tego na Podkarpaciu brakowało

Rzeszów i całe województwo to region innowacji – tu produkuje się znakomity sprzęt elektroniczny i wojskowy, tu powstają i są rozwijane nowoczesne technologie. Potencjał gospodarczy Podkarpacia można było zobaczyć przy okazji Kongresu 590. Obecni mogli zobaczyć samochód złożony wyłącznie z części wyprodukowanych w okolicznych zakładach. Był silnik od BMW, części od Skody, okna z zakładów Pilkington czy opony z Dębicy. Podkarpacie to też znakomite firmy informatyczne, kosmetyczne i wreszcie zagłębie branży lotniczej. Jedyne czego dotąd brakowało to studia General Aviation (Lotnictwo ogólne), które przygotują kadrę do pracy w branży lotniczej na Podkarpaciu, ale nie tylko.

 

Zdobądź prestiżowy certyfikat ARCPort

Studiując General Aviation w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania masz szansę zdobyć certyfikat wydawany przez firmę Aviation Research Corporation  z Vancuver w Kanadzie. Otrzymasz go nieodpłatnie po pomyślnym zaliczeniu przedmiotu „Projekt Lotniczy 2”, który będzie realizowany na 4. semestrze studiów. Jego zdobycie potwierdza średnio-zaawansowane kompetencje w zakresie korzystania z programu ARCPort, który jest symulatorem pracy portu lotniczego. Certyfikat da Ci możliwość pracy w jednym z ponad 80 międzynarodowych lotnisk, które na co dzień korzystają z tego oprogramowania. Komercyjny koszt takiego certyfikatu to około 4000 dolarów.

 

Studia pod patronatem Lufthansy

Na mocy umowy podpisanej z jednym z największych przewoźników lotniczych w Europie – LUFTHANSĄ, w trakcie studiów będziesz kształcić się pod okiem międzynarodowych ekspertów z branży lotniczej.

Weźmiesz również udział w organizowanych badaniach dla sektora lotniczego czy specjalistycznych seminariach i konferencjach oraz nawiążesz międzynarodowe kontakty, które pomogą Ci we właściwym kształtowaniu swojej ścieżki kariery.

 

Praktyki

Praktyki zawodowe będzie realizować w szkołach pilotażu lotniczego, działających na terenie Polski i Podkarpacia (Jasionka, Jarosław, Mielec), na renomowanych międzynarodowych lotniskach obsługujących operacje  General Aviation, w Lufthansa Polska, BorgWarner Polska, Pratt & Whitney Rzeszów i w innych firmach z Doliny Lotniczej.

Więcej informacji o studiach General Aviation: Lotnictwo Ogólne

 


Kategorie: Praca, Edukacja
Dodał: EasyMatura.pl