Kategoria

Wyszukiwarka

Region

F.B.I. TASBUD S.A. podsumowuje ubiegły rok i zapowiada ambitne cele na 2018

2018-01-11 14:57:29
Spółka F.B.I. TASBUD S.A. przeanalizowała wyniki uzyskane w 2017 r. Generalny Wykonawca posiadający wyłącznie polski kapitał zrealizował założone cele, zaś w 2018 r. firma planuje umocnić swoją pozycję na zagranicznych rynkach.

Szacowany wzrost obrotu firmy wyniósł 85% (dane procentowe w stosunku do roku 2016). Zadowalający wynik został osiągnięty dzięki przedłużeniu współpracy ze stałymi inwestorami, którzy po raz kolejny obdarzyli zaufaniem F.B.I. TASBUD S.A. oraz podpisaniu umów, dotyczących realizacji ambitnych projektó1)w, z nowymi partnerami. W 2017 r. wzrost średniej wartości inwestycji wyniósł 59%.
W ubiegłym roku F.B.I. TASBUD S.A. zakończyła budowy projektów z zakresu użyteczności publicznej m.in. Domu Kultury KADR, jednego z najnowocześniejszych obiektów kulturalnych w Warszawie oraz jedynego takiego budynku w Europie, wielu inwestycji mieszkaniowo-usługowych, w tym „Przy Woronicza” (dla Grupo Lar) oraz budynków biurowych np. przy ul. Arkuszowej. Ponadto firma kontynuowała realizację długoterminowego kontraktu z Lotniskiem Chopina.

Niewątpliwy wpływ na dynamiczny rozwój firmy ma także zaangażowana, doświadczona kadra, składająca się zarówno z wykwalifikowanych specjalistów, jak i ambitnych osób, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową. Liczba pracowników w 2017 r. wzrosła o ponad 32%.

 

„Nasze motto - ‘Bazując na doświadczeniu budujemy stabilną przyszłość’, doskonale oddaje charakter Spółki oraz jej cele. Głównym założeniem, które realizujemy jest dążenie do wspólnego sukcesu w skali globalnej (zarówno na krajowym rynku, jak i zagranicą), dlatego w 2018 r. chcemy umocnić naszą pozycję na zagranicznych rynkach i rozwijać działalność eksportową” – komentuje Bogdan Czapczuk, Prezes F.B.I. TASBUD S.A.

Generalny Wykonawca wychodzi naprzeciw nowym technologiom i inteligentnym systemom
w budownictwie. Firma bazuje na synergii polegającej na połączeniu bogatego doświadczenia Spółki
z nowymi, innowacyjnymi rozwiązaniami.

„Chcemy, aby firma nieustannie się rozwijała, dlatego chętnie realizujemy ambitne projekty, które wymagają zastosowania nowatorskich rozwiązań oraz specjalistycznej wiedzy. Zainicjowaliśmy stałą współpracę ze środowiskiem naukowym i biznesowym. W Spółce funkcjonuje Pion Naukowo – Badawczy, w skład którego wchodzą wybitni naukowcy, w tym również profesorowie stanowiący  

autorytety w branży. W bieżącym roku zamierzamy rozwijać działalność naukowo – badawczą, tak aby móc realizować nawet najbardziej wymagające projekty na najwyższym poziomie” – komentuje dr inż. Andrzej Czapczuk, Wiceprezes oraz Dyrektor Generalny F.B.I. TASBUD S.A.

Dodał: F.B.I. TASBUD S.A.