Kategoria

Wyszukiwarka

Region

FM LOGISTIC – RUSZA REKRUTACJA DO NOWEGO CENTRUM LOGISTYCZNEGO W GMINIE PSARY

2017-11-16 13:51:28
W lutym 2018 roku zakończony zostanie I etap budowy nowego centrum logistycznego FM Logistic w Sarnowie (gmina Psary, woj. śląskie). Do tego czasu powstaną dwie hale magazynowe o powierzchni ponad 20 tys. m2, budynki zaplecza i parkingi.

W lutym 2018 roku zakończony zostanie I etap budowy nowego centrum logistycznego FM Logistic w Sarnowie (gmina Psary, woj. śląskie). Do tego czasu powstaną dwie hale magazynowe o powierzchni ponad 20 tys. m2, budynki zaplecza i parkingi. W najbliższych latach planowana jest dalsza rozbudowa, o kolejne 8 hal magazynowych. Łączna powierzchnia centrum osiągnie wtedy ponad 100 tys. m2. Obecnie firma rozpoczęła pierwsze rekrutacje.

10 centrów logistycznych w Polsce

Nowa inwestycja w gminie Psary to już dziesiąte centrum logistyczne FM Logistic w naszym kraju. Powstaje ono kosztem 77 milionów złotych. Jako pierwsze w Polsce będzie posiadało certyfikat LEED (Leadewrship in Energy and Environmental Design) potwierdzający, że obiekty zaprojektowane i wybudowane zostały przy zastosowaniu technologii przyjaznych środowisku. Dzięki temu użytkowanie centrum odbywać się będzie w zgodzie z naturą i jej zasobami oraz w trosce o zdrowie i komfort przyszłych użytkowników.

„Realizujemy program rozwoju firmy w Polsce. Zakłada on uruchamianie kolejnych platform logistycznych w nowych lokalizacjach. Dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom nowe powierzchnie magazynowe i usługi wspomagające procesy logistyczne. Jesteśmy też bardziej elastyczni i łatwiej możemy reagować na potrzeby klientów” – mówi Agnieszka Walawender z FM Logistic Polska. – „Inwestycja w Psarach oznacza wiele nowych miejsc pracy w regionie. W samym centrum, w pierwszym etapie zatrudnionych zostanie ok 40 pracowników. W miarę rozbudowy centrum będziemy rekrutowali kolejne osoby” – dodaje.

Oferta dla przyszłych pracowników

W internecie, m.in. na stronach Urzędu Gminy Psary, pojawiły się już pierwsze ogłoszenia o naborze pracowników na stanowiska Operatora wózków widłowych. Osoby, które postanowią związać się z FM Logistic mogą liczyć na pracę oraz bogaty pakiet socjalny.

„Oferujemy opiekę medyczną, ubezpieczenia grupowe, karty na zajęcia sportowych, a także ofertę kulturalą. Często organizujemy wycieczki turystyczne, festyny i tzw. dni otwarte. Dodatkowo, dzieciom naszych pracowników dofinansowujemy podręczniki szkolne i wypoczynek, organizujemy zabawy choinkowe i fundujemy paczki świąteczne” – wylicza Urszula Czogała, Kierownik ds. personalnych FM Polska Sp. z o. o. – „Na terenie FM Logistic działa także Zakładowy Fundusz Świadczeń Pracowniczych, który udziela pożyczek i zapomogi, jeśli sytuacja pracownika tego wymaga. Oprócz typowo socjalnych benefitów, myślę że równie ważny jest fakt, że nasi pracownicy mogą planować i rozwijać swoją karierę w strukturach firmy. Oferujemy im bowiem pakiety szkoleń i system awansów wewnętrznych. Aż 95 % rekrutacji na wyższe stanowiska odbywa się w oparciu o własne zasoby” – dodaje.

FM Logistic w obecnym procesie rekrutacji współpracuje z Powaitowym Urzędem Pracy w Będzinie i lokalnymi władzami. By jak najbardziej ułatwić kandydatom dojazd na spotkania rekrutacyjne odbywać się one będą w Urzędzie Pracy w Będzinie.  Ze szczegółami ofert chętni mogą już zapoznać się na stronie www.bedzin.praca.gov.pl . Ogłoszenia pojawią się także w serwisach: pracuj.pl i olx.pl.

Informacje dodatkowe:

O FM Logistic w Polsce

FM Logistic Polska to oddział międzynarodowego organizatora rozwiązań logistycznych. Swoją działalność w Polsce firma rozpoczęła w 1995 roku. FM Logistic Polska posiada 9 centrów logistycznych i zatrudnia blisko 3 tysiące pracowników, dysponuje łącznie ponad 550 tys. m2 powierzchni magazynowej oraz flotą ok. 2 tysięcy pojazdów.

O FM Logistic na świecie

W ciągu 50 lat, firma FM Logistic stała się jednym z międzynarodowych liderów w dziedzinie magazynowania, transportu i pakowania. Jako niezależna i rodzinna grupa, jest uznawana za eksperta w obsłudze logistycznej klientów z sektora dóbr konsumpcyjnych, środków czystości  i kosmetyków, artykułów przemysłowych oraz produktów ochrony zdrowia.

FM Logistic jest obecne na 3 kontynentach i w 5 strefach biznesowych (Europa Zachodnia, Europa Środkowa, Europa Wschodnia, Azja i Ameryka Łacińska). Obecnie operator zatrudnia prawie 24 000 pracowników i osiąga przekraczające miliard euro przychody (z czego 63% jest realizowane w skali międzynarodowej). Grupa jest pionierem w zakresie przyszłościowych, skutecznych rozwiązań optymalizujących łańcuchy dostaw, autorem koncepcji, takich jak pooling (wspólne zarządzanie zasobami transportowymi i logistycznymi) i Collaborative Routing Centre (łączenie przepływu towarów wielu klientów i dostawców). We współpracy z producentami firma opracowała również innowacyjne rozwiązania wykorzystywane w magazynach jutra, takie jak: AGV, drony, roboty, wykorzystanie Big Data etc. FM Logistic także aktywnie wspiera także start-upy, powstałe w duchu tzw. gospodarki współdzielenia, które mogą mieć wkład w rozwój  dziedzin takich jak magazynowanie i transport. Mając na względzie nowe wzorce konsumpcyjne, firma FM Logistic stworzyła i wdrożyła projekt  CityLogin, przyjazne dla środowiska rozwiązanie  dla tzw. ostatniej mili dla dostaw w Rzymie, Madrycie i Paryżu, Moskwie i Warszawie.