Kategoria

Wyszukiwarka

Region

FM LOGISTIC TWORZY BAZĘ W WIETNAMIE I WZMACNIA SWOJĄ POZYCJĘ W AZJI

2017-10-30 11:00:02
FM Logistic tworzy pierwszą bazę w Wietnamie. Wspiera w ten sposób swojego wieloletniego klienta – firmę Auchan Retail. I potwierdza swoją politykę rozwoju w krajach azjatyckich, zgodnie z przyjętą i realizowaną przez firmę strategią o nazwie „Ambition 2022”.

FM Logistic tworzy pierwszą bazę w Wietnamie. Wspiera w ten sposób swojego wieloletniego klienta – firmę Auchan Retail. I potwierdza swoją politykę rozwoju w krajach azjatyckich, zgodnie z przyjętą i realizowaną przez firmę strategią o nazwie „Ambition 2022”. To nowe przedsięwzięcie wpisuje się w strategię długoterminowych inwestycji na rynkach wschodzących, po wejściu w 2004 r. na rynek chiński, a w latach 2013 i 2016 na rynki w Brazylii i Indiach.

Ekspansja geograficzna dla wsparcia międzynarodowego rozwoju grupy Auchan Retail

Wspierając ambitny plan rozwoju klienta w Wietnamie, FM Logistic uruchomiła w Bắc Ninh, 20 km od Hanoi, centrum logistyczne o powierzchni 5000 m², w którym można składować towary w trzech strefach temperaturowych. Centrum będzie obsługiwało wszystkie sklepy Auchan: hipermarkety, supermarkety i sklepy osiedlowe w północnej części kraju.

Jednocześnie lokalne ekipy przygotowują się do uruchomienia nowego centrum w Ho Chi Minh, którego otwarcie zaplanowano na 2018 rok.

„Stworzenie nowoczesnego systemu logistycznego umożliwi nam szybszy dostep do produktów w naszych sklepach i zagwarantuje wysoką jakość zimnego łańcucha dostaw” – powiedział Christian Autié, dyrektor ds. efektywności Auchan Retail w Wietnamie.

Długoterminowy plan rozwoju w Wietnamie

„Zgodnie ze strategią grupy, naszym celem jest uzyskanie do 2020 roku pozycji jednego z wiodących dostawców logistycznych na rynku wietnamskim i opracowanie wspólnych rozwiązań, tworząc wartość dodaną dla naszych klientów” – wyjaśnia Stéphane Descarpentries, dyrektor operacyjny FM Logistic na Azję.

Wietnam ma ponad 90 milionów mieszkańców i jeden z nasilniejszych wskaźników wzrostu gospodarczego w Azji Południowo-Wschodniej. Urbanizacja, rozwój handlu detalicznego i e-commerce przyspieszy profesjonalne funkcjonowanie sektora logistyki.

Zgodnie ze strategią podążania za zmianami rynkowymi i wykorzystania potencjału wzrostu, FM Logistic postawiło sobie za cel wejście na rynek i zbudowanie z wyprzedzeniem podstaw „modelu FM”: multi-klienckich centrów dystrybucji „klasy A”, które współdzielą infrastrukturę i zasoby dla zapewnienia elastycznych i bezpiecznych rozwiązań na wietnamskim rynku.

Ta pierwsza struktura oparta na standatdach FM ma powstać w Hanoi w 2019 roku. Będzie ona dysponować powierzchnią magazynową do 50 000 m².

 

Informacje dodatkowe:

O FM Logistic w Polsce

FM Logistic Polska to oddział międzynarodowego organizatora rozwiązań logistycznych. Swoją działalność w Polsce firma rozpoczęła w 1995 roku. FM Logistic Polska posiada 9 centrów logistycznych i zatrudnia blisko 3 tysiące pracowników, dysponuje łącznie ponad 550 tys. m2 powierzchni magazynowej oraz flotą ok. 2 tysięcy pojazdów.

O FM Logistic na świecie

W ciągu 50 lat, firma FM Logistic stała się jednym z międzynarodowych liderów w dziedzinie magazynowania, transportu i pakowania. Jako niezależna i rodzinna grupa, jest uznawana za eksperta w obsłudze logistycznej klientów z sektora dóbr konsumpcyjnych, środków czystości  i kosmetyków, artykułów przemysłowych oraz produktów ochrony zdrowia.

FM Logistic jest obecne na 3 kontynentach i w 5 strefach biznesowych (Europa Zachodnia, Europa Środkowa, Europa Wschodnia, Azja i Ameryka Łacińska). Obecnie operator zatrudnia prawie 24 000 pracowników i osiąga przekraczające miliard euro przychody (z czego 63% jest realizowane w skali międzynarodowej). Grupa jest pionierem w zakresie przyszłościowych, skutecznych rozwiązań optymalizujących łańcuchy dostaw, autorem koncepcji, takich jak pooling (wspólne zarządzanie zasobami transportowymi i logistycznymi) i Collaborative Routing Centre (łączenie przepływu towarów wielu klientów i dostawców). We współpracy z producentami firma opracowała również innowacyjne rozwiązania wykorzystywane w magazynach jutra, takie jak: AGV, drony, roboty, wykorzystanie Big Data etc. FM Logistic także aktywnie wspiera także start-upy, powstałe w duchu tzw. gospodarki współdzielenia, które mogą mieć wkład w rozwój  dziedzin takich jak magazynowanie i transport. Mając na względzie nowe wzorce konsumpcyjne, firma FM Logistic stworzyła i wdrożyła projekt  CityLogin, przyjazne dla środowiska rozwiązanie  dla tzw. ostatniej mili dla dostaw w Rzymie, Madrycie i Paryżu, Moskwie i Warszawie.