Kategoria

Wyszukiwarka

Region

FM Logistic Operatorem Logistycznym Roku 2017

2017-12-11 10:26:13
Firma FM Logistic, zdobyła Złote Godło programu badawczego Operator Logistyczny Roku 2017. Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień najlepszym firmom logistycznym odbyła się 7 grudnia 2017 r. w Hotelu Victoria-Sofitel w Warszawie podczas dorocznej Gali Logistyki, Transportu i Produkcji Wydawnictwa Eurologistics.

Firma FM Logistic zdobyła Złote Godło programu badawczego Operator Logistyczny Roku 2017. Uroczystość wręczenia nagród najlepszym firmom logistycznym odbyła się 7 grudnia 2017 r. w Hotelu Victoria-Sofitel w Warszawie podczas dorocznej Gali Logistyki, Transportu i Produkcji Wydawnictwa Eurologistics.

- „To dla nas bardzo ważna nagroda, bo przyznana głosami naszych klientów. I bardzo gorąco im za to dziękuję! – powiedział po uroczystości Piotr Sukiennik, Dyrektor Zarządzający na Europę Centralną w FM Logistic. – Jednocześnie mam także silne przekonanie, że było to możliwe  dzięki filozofii FM Logistic, wg której DNA firmy stanowi jej zespół – pracownicy o wysokich kwalifikacjach i umiejętności reagowania na potrzeby klientów. Ich wkład w ten sukces jest nie do przecenienia.” – dodał.

Program badawczy Operator Logistyczny Roku

To wspólne przedsięwzięcie Wydawnictwa Eurologistics, Agencji Badań Rynkowych Data Group Consulting oraz czołowych firm logistycznych. Polega na organizacji co roku badania satysfakcji klientów firm działających na rynku usług logistycznych. Jest ono realizowane pod nadzorem niezależnego instytutu badawczego nieprzerwanie od 2002 roku.

Wręczenie nagród i wyróżnień programu badawczego Operator Logistyczny Roku 2017 odbyło się podczas uroczystej Gali Logistyki, Transportu i Produkcji, organizowanej przez Wydawnictwo Eurologistics.  Jak co roku wzięło w niej udział kilkuset menedżerów, aby celebrować odniesione sukcesy i poznać wyniki unikatowego plebiscytu oraz cieszyć się atmosferą branżowego święta. Oprócz laureatów programu Operator Logistyczny Roku, podczas Gali wyróżniono firmy w dwóch innych konkursach: Supply Chain Designer oraz Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji, w którym FM Logistic również zdobyło główną nagrodę za Inventory Viewer.

FM Logistic – 50 lat na rynku

W 2017 roku FM Logistic świętował 50-lecie działalności na światowych rynkach. Historia polskiego oddziału firmy liczy już 22 lata. W tym czasie firma z powodzeniem rozwijała się i budowała kolejne oddziały w Europie i na całym świecie. Z małej rodzinnej francuskiej firmy stała się globalnym wiodącym operatorem logistycznym. W Polsce zbudowała już 9 platform logistycznych. Planowane są kolejne. Firma nie zatraciła jednak swojego charakteru i wyznawanych wartości: inwestowanie w zespół pracowników i dbanie o dobrą atmosferę w miejscu pracy, elastyczność w obsłudze klienta i innowacyjność oraz proekologiczne technologie, dzięki którym klienci FM Logistic mogą oszczędzać na skutecznym zarządzaniu całym łańcuchem dostaw.

Informacje dodatkowe:

O FM Logistic w Polsce

FM Logistic Polska to oddział międzynarodowego organizatora rozwiązań logistycznych. Swoją działalność w Polsce firma rozpoczęła w 1995 roku. FM Logistic Polska posiada 9 centrów logistycznych i zatrudnia blisko 3 tysiące pracowników, dysponuje łącznie ponad 550 tys. m2 powierzchni magazynowej oraz flotą ok. 2 tysięcy pojazdów.

O FM Logistic na świecie

W ciągu 50 lat, firma FM Logistic stała się jednym z międzynarodowych liderów w dziedzinie magazynowania, transportu i pakowania. Jako niezależna i rodzinna grupa, jest uznawana za eksperta w obsłudze logistycznej klientów z sektora dóbr konsumpcyjnych, środków czystości  i kosmetyków, artykułów przemysłowych oraz produktów ochrony zdrowia.

FM Logistic jest obecne na 3 kontynentach i w 5 strefach biznesowych (Europa Zachodnia, Europa Środkowa, Europa Wschodnia, Azja i Ameryka Łacińska). Obecnie operator zatrudnia prawie 24 000 pracowników i osiąga przekraczające miliard euro przychody (z czego 63% jest realizowane w skali międzynarodowej). Grupa jest pionierem w zakresie przyszłościowych, skutecznych rozwiązań optymalizujących łańcuchy dostaw, autorem koncepcji, takich jak pooling (wspólne zarządzanie zasobami transportowymi i logistycznymi) i Collaborative Routing Centre (łączenie przepływu towarów wielu klientów i dostawców). We współpracy z producentami firma opracowała również innowacyjne rozwiązania wykorzystywane w magazynach jutra, takie jak: AGV, drony, roboty, wykorzystanie Big Data etc. FM Logistic także aktywnie wspiera także start-upy, powstałe w duchu tzw. gospodarki współdzielenia, które mogą mieć wkład w rozwój  dziedzin takich jak magazynowanie i transport. Mając na względzie nowe wzorce konsumpcyjne, firma FM Logistic stworzyła i wdrożyła projekt  CityLogin, przyjazne dla środowiska rozwiązanie  dla tzw. ostatniej mili dla dostaw w Rzymie, Madrycie i Paryżu, Moskwie i Warszawie.