Kategoria

Wyszukiwarka

Region

FM Logistic otwiera centrum dystrybucji w Wietnamie

2019-04-09 11:39:14
FM Logistic uruchamia jutro, warty 30 milionów dolarów, magazyn i centrum dystrybucji w Bac Ninh, 20 km od Hanoi, chcąc wykorzystać szybki wzrost na rynku outsourcingu logistycznego w Wietnamie.

FM Logistic uruchamia jutro, warty 30 milionów dolarów, magazyn i centrum dystrybucji w Bac Ninh, 20 km od Hanoi, chcąc wykorzystać szybki wzrost na rynku outsourcingu logistycznego w Wietnamie. 

Gotowy obiekt, zaprojektowany z myślą o dużej liczbie klientów, ma zatrudniać około 300 osób oraz zapewniać 52.000 metrów kwadratowych (560.000 stóp kwadratowych) powierzchni magazynowej, która pomieści aż do 70.000 palet. Zakończenie pierwszej fazy (21.000 metrów kwadratowych) jest przewidywane na wiosnę 2020 roku. 

Ambasador Francji w Wietnamie, Bertrand Lortholary, ma zaszczycić swoją obecnością ceremonię otwarcia. Wśród klientów zainteresowanych centrum dystrybucji w Bac Ninh znajduje się Brenntag, światowy lider dystrybucji produktów chemicznych. 

„Po roku satysfakcjonującej współpracy z FM Logistic w Bac Ninh postanowiliśmy rozszerzyć współpracę na produkty wymagające kontrolowanej temperatury. Nowe centrum dystrybucji zapewni nam więcej przestrzeni na znaczący wzrost" - mówi Vuong Le Minh, Senior Manager do spraw łańcucha dostaw dla Brenntag Vietnam.

Popyt na logistykę w Wietnamie wzrasta, jako że jest to jedna z najszybciej rosnących gospodarek na świecie. W 2018 roku odnotowano tu wzrost PKB rzędu 7%. Coraz większa produkcja krajowa, wzrost wynagrodzeń i konsumpcji, młoda populacja oraz rozkwit sektora e-commerce również mają swój udział w rozwoju wietnamskiego rynku logistyki. Jest to także okazja dla międzynarodowych dostawców usług 3PL, którzy zapewniają szeroki asortyment usług logistycznych oraz transport na ostatnim etapie dostawy do odbiorcy.

- „Magazyn i centrum dystrybucji w Bac Ninh wspomogą rozwój firm z sektora spożywczego, detalicznego, FMCG, przemysłowego i kosmetycznego na szybko rozwijającym się rynku wietnamskim. Zwiększy to również przestrzeń magazynową FM Logistic w Wietnamie prawie dziesięciokrotnie i to w chwili, kiedy istnieje ogromny popyt na najwyższej klasy usługi magazynowe. To potwierdza naszą chęć inwestowania na rynku wietnamskim” - mówi Hamza Harti, dyrektor zarządzający FM Logistic w Wietnamie.

Obiekt został zaprojektowany przez siostrzaną spółkę FM Logistic, NG Concept, i ma zapewniać obsługę szerokiego asortymentu produktów, w tym również tych wrażliwych na temperaturę, produktów szybkozbywalnych, urządzeń elektronicznych, części zamiennych oraz produktów niebezpiecznych. Usługi oferowane w magazynie będą obejmowały przechowywanie (niezależnie od wymogów w zakresie temperatury), obsługę, co-packing (lub usługi dodatkowe, gdyż pod taką nazwą funkcjonują w Wietnamie) oraz dystrybucję. Optymalizacja przepływu w obiekcie oraz poza nim sprawia, że nadaje się on do współczesnych wymagających operacji detalicznych.

Od maja 2019 roku FM Logistic uruchamia też wynajętą powierzchnię magazynową (6.500 metrów kwadratowych) w An Phu, Binh Duong, niecałe 30 km na północ od Ho Chi Minh. 

Spółka rozpoczęła działalność w Wietnamie w sierpniu 2017 roku. W roku 2018 zaczęła świadczyć ogólnokrajowe usługi transportowe, we współpracy z siecią partnerów.

Specyfikacja techniczna:

●   Powierzchnia magazynowa: 52.000 metrów kwadratowych (560.000 stóp kwadratowych) po zakończeniu budowy

●   Pojemność magazynowa: do 70.000 palet

●   Temperatura otoczenia i temperatura kontrolowana

●   Miejsce odpowiednie dla produktów niebezpiecznych

●   Posiada rejestrację mającą na celu uzyskanie certyfikatu LEED Silver®

●   Obiekt ubezpieczony od pożaru i zagrożeń naturalnych w firmie ubezpieczeniowej FM Global

●   Obiekt zapewnia wysokiej jakości izolację i wentylację

●   W trakcie uzyskiwania certyfikatów ISO 9001 & 14001

Informacje dodatkowe:

FM Logistic:

FM Logistic została założona we Francji w 1967 roku. Jest niezależną rodzinną firmą logistyczną o przychodach w wysokości 1,2 miliarda euro w roku finansowym do marca 2018 roku, z czego dwie trzecie wiąże się z działalnością zagraniczną. Firma działa w 14 krajach Europy, Azji i Ameryki Łacińskiej (Brazylia) i zatrudnia łącznie około 28 000 osób. 

FM Logistic na Twitterze: @FMLogistic

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej: http://www.fmlogistic.com/eng-gb/

O NG CONCEPT:

NG CONCEPT, spółka zależna FM Group, to wiodąca firma na rynku nieruchomości logistycznych. Działa w 14 krajach i zatrudnia 160 pracowników. Usługi firmy obejmują koncepcję projektu, poszukiwanie gruntów, uzyskanie wymaganych pozwoleń oraz budowę platform logistycznych „pod klucz”. Priorytetem NG CONCEPT jest bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój. W ciągu minionych 25 lat firma zbudowała ponad 2.500.000 metrów kwadratowych nieruchomości. Projektując budynki, spółka wykorzystuje technologie takie jak BIM oraz rzeczywistość rozszerzona. Wszystkie jej nowe budynki posiadają certyfikat LEED. 

O Brenntag:

Brenntag to światowy lider dystrybucji produktów chemicznych. Ta niemiecka firma obsługuje złożone łańcuchy dostaw dla producentów i konsumentów produktów chemicznych, zapewniając łatwiejszy dostęp do rynku tysiącom produktów oraz usług. Brenntag posiada globalną sieć, w skład którego wchodzi ponad 580 obiektów w 73 krajach. Firma zatrudnia ponad 16.600 pracowników na całym świecie i w roku 2018 uzyskała obroty rzędu 12,6 miliarda euro (13,3 miliarda dolarów).

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej:

https://www.brenntag.com/corporate/en/index.jsp

O FM Logistic w Polsce

FM Logistic Polska to oddział międzynarodowego organizatora rozwiązań logistycznych. Swoją działalność w Polsce firma rozpoczęła w 1995 roku. FM Logistic Polska posiada obecnie 12 platform logistycznych, 17 magazynów przeładunkowych.Ostatnio uruchomione zostały nowe magazyny w Lućmierzu k. Łodzi oraz w Sarnowie (gm. Psary k. Będzina, woj. śląskie). FM Logistic Polska zatrudnia obecnie ponad 3 tysiące pracowników. Dysponuje łącznie ponad 750 tys. m2powierzchni magazynowej oraz flotą ok. 2,5 tys. pojazdów. Roczny obrót firmy w 2017 roku wyniósł ponad 227 mln Euro.

Kategorie: Gospodarka, Logistyka