Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Famed Żywiec wyposażył szpital Vratislavia Medica

2017-11-08 10:10:00
We Wrocławiu rozpoczyna działalność nowa placówka specjalizująca się w pomocy chorym wymagającym rehabilitacji. Leczenie we Vratislavia Medica, Szpitalu im. Św. Jana Pawła II będzie wspomagać ponad 150 zestawów wyposażenia oddziałów szpitalnych dostarczonych przez Famed Żywiec.

Uroczystość otwarcia, należącej do Grupy Hasco placówki, odbyła się we wtorek, 7 listopada. Zakres usług szpitala obejmuje rehabilitację neurologiczną, dziecięcą, kardiologiczną i ogólnoustrojową, a także medycynę sportową oraz szeroki zakres zabiegów chirurgicznych, wykonywanych w dwóch salach operacyjnych. Na oddziałach szpitalnych w nowej siedzibie Vratislavia Medica (dawniej Wrocławskie Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej), na czterech kondygnacjach nadziemnych o powierzchni użytkowej ponad 10 tys. m.kw., dostępnych będzie ponad 150 łóżek.

W ramach kontraktu Famed Żywiec dostarczył do Szpitala im. Św. Jana Pawła II 158 łóżek Nano wraz z materacami oraz 158 szafek przyłóżkowych. Ze sprzętu będą korzystać pacjenci wszystkich oddziałów wrocławskiej placówki.

– Zaufanie, jakim obdarzyła nas uznana w branży medycznej marka, daje nam dużą satysfakcję. W dzisiejszych czasach sprzęt medyczny odgrywa niemal tak samo istotną rolę w walce o zdrowie pacjentów, jak umiejętności personelu i odpowiednie procedury. Dlatego korzystając z 70-letniego doświadczenia naszej marki dostarczamy dopasowane do potrzeb, funkcjonalne i niezawodne wyroby – mówi Marek Suczyk, wiceprezes Famed Żywiec.

Łóżka dla Vratislavia Medica dostosowano do potrzeb danego oddziału – sal rehabilitacyjnych, pobytowych oraz OIT – wyposażając poszczególne egzemplarze np. w ułatwiające prowadzenie rehabilitacji podwójne ramy wyciągowe czy uchwyty do kroplówek. Nano wykonano w podnoszącej bezpieczeństwo antybakteryjne nanotechnologii srebra.

– Łóżko Nano tworzy przyjazne środowisko dla prowadzenia zabiegów i rekonwalescencji pacjenta, co w placówce o profilu rehabilitacyjnym ma niezwykle istotne znaczenie. Pamiętajmy, że to właśnie na łóżku chory spędza najwięcej czasu w trakcie pobytu w szpitalu – dodaje Marek Suczyk.

Sprzęt żywieckiego producenta jest od lat doceniany na całym świecie. Famed Żywiec dystrybuuje swoje wyroby do ponad osiemdziesięciu krajów, w tym np. na niezwykle restrykcyjny rynek Stanów Zjednoczonych.

– Nasza produkcja odbywa się niemal w całości w macierzystym zakładzie, a pełna kontrola nad każdym jej etapem, począwszy od obróbki surowych materiałów, aż po montaż końcowy, pozwala nam przygotowywać sprzęt odpowiadający najbardziej wyszukanym potrzebom odbiorców – podsumowuje Marek Suczyk.

Dodał: Imago PR